Rukulíbám, dobrý den

Rukulíbám, dobrý den https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63429/rukulibam-dobry-den-63429.jpg 4 5 3

Obrázková knížka s vtipným textem o zdvořilém a slušném chování ve společnosti, od představování a zdravení přes pravidla ohleduplnosti a hygienické zásady až k chování při jídle.

JancaMia
08.01.2023 5 z 5

Knihu jsem jako malá podědila po mamince, moc ráda jsem si v ní listovala a představovala si jaké to bude až budu velká, jestli se všichni budou chovat tak jak je psáno v knížce.

Nermal
15.07.2022 3 z 5

Stálo mě to hodně přemýšlení, jakže se to jmenovala ta knížka, jejíž stránky se mi mlhavě vybavovaly. Až jednou uprostřed čtení čehosi mi najednou ten název vytanul z paměti v jasné podobě.
Vzpomínám si, že ta knížka byl vlastně takový breviář slušného chování i stolování. V dětství jsem ji měl docela rád, ale pak někam zmizela a od té doby jsem ji už nikdy neviděl. Někdy budu asi muset zkusit knihovnu.

Zlatinka.Emilly
01.01.2022 5 z 5

Kniha mého dětství, kterou jsem pročítala několikrát dokola, asi proto, že jiné knihy jsem tenkrát neměla. Kniha je bohatě ilustrovaná, při čtení se mi obrázky vybavovaly, bylo to milé, připomenout si svých 8-9 let. Knihu jsem si znovu přečetla díky nové výzvě, vlastně jsem si jí přečetla hned po půlnočním ohňostroji :) Nemohu tvrdit, že je to luxusní čtení, přesto se k ní znovu ráda vrátím v podobě večerního čtení vnoučátkům a ač se jedná o opravdu komunistické smýšlení, přesto z důvodu retro vzpomínky dávám plný počet hvězdiček.

Milan Korejs
česká, 1924
1959  84%Rukulíbám, dobrý den
1963  70%Kam zvířátka utekla
1971  100%Sebrané spisy Emila Mísy
1960  0%Čtení o čtení
1965  0%Docela obyčejný svět

Kniha Rukulíbám, dobrý den je v