Rozpůlená srdce, aneb, Život mezi Československem a Izraelem

Rozpůlená srdce, aneb, Život mezi Československem a Izraelem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488018/bmid_rozpulena-srdce-aneb-zivot-mezi-ces-qf3-488018.png 4 2 1

Kniha přináší unikátní vzpomínky zajímavých a známých lidí, kteří prožili část svého života v Československu a část v Izraeli.Jsou v ní osobní výpovědi známého spisovatele a diplomata Viktora Fischla alias Avigdora Dagana (1912 – 2006), spisovatele Arnošta Lustiga (1926 – 2011), spisovatelky Ruth Bondyové (1923 – 2017) a tzv. „Wintonova dítěte“ a izraelského pilota Hugo Meisla Maroma (1928 – 2018). Součástí publikace jsou i vzpomínky válečného pilota plukovníka Milana Malého (1923 – 2013). Významnou součástí knihy je obrazová příloha fotografa a novináře Dobrina Stojčeva (1966 – 2017)... celý text

Matematicka
11.11.2023 3 z 5

Na knížku jsem narazila zcela náhodou v jednom internetovém antikvariátu a protože se teď učím hebrejsky, šlo o jasnou volbu. V knize jsou informace o sedmi osobnostech, jejichž život je spojen jak s Izraelem, tak s Českou republikou. U některých jsou uvedeny i různě dlouhé rozhovory. Nejde o žádné profesionálněji vedené rozhovory. Autor sesbíral, co se o různých osobnostech dalo, a spojil to do jedné knihy. Určitě by tématu prospěla lepší systematizace. Ale pro "naťuknutí" tématu doprovozené zajímavými fotkami je to dobré. A kdo chce, může si o osobnostech v knize zachycených dohledat více.
Kromě velice známých osobností Viktora Fischla a Arnošta Lustiga tu najdeme i novinářku Ruth Bondyovou, letce Hugo Maroma, fotografa Jindřicha Marco, letce Milana Malého a fotografa Dobrina Stojčeva.

Kniha Rozpůlená srdce, aneb, Život mezi Československem a Izraelem je v