Rozprávky a povesti z Moravskej brány

Rozprávky a povesti z Moravskej brány https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460814/bmid_rozpravky-a-povesti-z-moravskej-bra-lAu-460814.jpg 5 18 4

ijcro
02.02.2021 4 z 5

Jsou to trochu jiné pohádky, které jsme četli dětem na dobrou noc. Některé jsou známější, jiné pobaví a některé i zaujmou a dneska se mi zdají neprávem opomíjené. Pro mě jsou milou vzpomínkou na dobu, kdy mi je jako malému klukovi čítával táta.

Worbitka89
29.05.2020 5 z 5

Neotřelé pohádky a pověsti, které jsem čítala u oběda s dědou. Vhodné pro ty, kteří nechtějí číst pořád dokola stejné příběhy s princeznami, zároveň chtějí zabrousit do naší krásné Moravské brány a přiučit se tamním báchorkám....

haki34
04.03.2019 5 z 5

paráda...další hezká pro nás, pohádko a pověsťofily :)) široké spektrum zůčastněných - od skutečných postav (loupeživí rytíří, páni z Helfštýna a pod.) až po fajermony, čerty, krále, královny, chytré Janky, mluvící pejsky a kočičky, obživlé mrtvé, zázračné předměty.... některé pobaví, některé jsou psány bajkovitou formou a některé (třeba O pejskovi a kočičce) hororovité, silně připomínající Erbenovu Kytici - ale řesně o tom je ta lidová slovensost :)
Navíc pohádky krátké, většinou na 3-5 stran (A4), takže se to dobře čte dětem . Nelze než doporučit !!!

Luccy78
26.05.2015 5 z 5

To je jediná knížka, kterou jsem dostala jako malá od babičky. Možná se nade mnou slitovala, když jsem si ji pořád půjčovala z prosklené knihovny a bála se, abych na mě to sklo nespadlo :-) Ale každopádně mám na ni aspoň milou vzpomínku v podobě pohádek, které sice nejsou až tak známé, ale za to opravdu krásné..