Rozhovory s Putinom

Rozhovory s Putinom https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414640/bmid_rozhovory-s-putinom-c8c-414640.jpg 4 7 6

O neobmedzený a slobodný prístup k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa pokúšajú novinári, tlačové agentúry či dokonca aj svetoví lídri, no naozaj sa to podarilo až filmárovi Oliverovi Stonovi. V priebehu dvoch rokov podnikol oscarový režisér štyri pracovné cesty do Ruska, aby nazbieral materiál pre svoj dokument The Putin Interviews – Svet podľa Putina. So zámerom venovať sa predovšetkým rusko-americkým vzťahom sa mu však podarilo zozbierať aj jedinečnú kolekciu autentických názorov ruského prezidenta na celkové dianie vo svete či politické udalosti v minulosti. Počas deviatich dní rozhovorov sa s ruským prezidentom rozprával aj o takých témach, akou je údajné ovplyvňovanie posledných prezidentských volieb v Spojených štátoch amerických, Edward Snowden, rozširovanie NATO, teroristické hrozby či zapojenie Ruska do konfliktov v Sýrii, na Ukrajine a inde vo svete. Kniha Rozhovory s Putinom je súborom prepisov rozhovorov zo Stonovho dokumentu a obsahuje aj také časti, ktoré v ňom neodzneli.... celý text

LordByron
01.10.2021 4 z 5

Nojo a sranda je, že Putin má rád Busha :) a opisuje ho ako dobrého človeka čo len mal zlých radcov a tak:). A famózne je tiež aký nízky štátny dlh voči HDP má Rusko oproti USA (napriek tomu sa tam nežije o moc lepšie čiže dlh nie je všetko áno pan Sulík?). Alebo opisy vzťahov s Tureckom a Saudmi atď..

LordByron
01.10.2021 4 z 5

Sympatická a užitočná knižka. Občas je Stone k Putinovi viac milý ako by bolo treba ale neva. A pre prehľad v súčasnom dianí je to určite jeden z top zdrojov.
Asi najviac sa mi ale páči poznámková literatúra na konci ktorá odkazuje na konkrétne linky a články ktoré neraz uvádzajú úplne iný pohľad než aký nám ukazovali naše médiá..Najmä som vdačný za webstránku Counterpunch-ľavicovú a liberálnu ,ale nepodliehajúcu protiruskej štvanici .A na nej som sa dozvedel ešte veľa zaújmavých informácií.
Vedeli ste že Amerika odmietla Rusku vydať moslimského teroristu a nacistického vojnového zločinca? Že milióny ľudí z Ukrajiny po Majdane utekali DO RUSKA(!)? Že milión detí na Donbase bolo v ohrození hladom kvôli blokáde? Ja teda nie..

zipporah
27.09.2021 4 z 5

Dokument som videla skôr, napriek tomu je skvelé si prečítať aj knihu, dávno som tak nehltala niečo, naposledy asi Rozruch na onkológii:D VP pôsobí občas samoľúbo, môže si to dovoliť. Miestami som mala dojem, že VP v dôsledku povinnej diplomatickej reči zakrýva, alebo skôr neberie do úvahy niektoré veci, "nepatrilo by sa". Trochu mi chýbalo viac vysvetliviek, preto je stále Zygarova kniha top v dôslednosti informovať čitateľa. Tu sa ukazuje aj vzdelanosť a politická kultúra VP, pohotovosť v odpovediach je obdivuhodná aj v prípade, keby vopred poznal otázky. Geografické znalosti mám biedne, takže som sa dozvedela, že Čukotka je krajinou vychádzajúceho slnka.

"Lesy sú pľúcami našej planéty." V. Putin

Dandulka
05.02.2021 5 z 5

Jelikož jsem viděla i filmy s těmito rozhovory, moc jsem se na knížku těšila. Kniha je sice ve slovenštině, ale to mi nijak nevadilo. Vtipné odpovědi nejmocnějšího muže Evropy mi vyloudily úsměv na rtech. Je patrné, že Putin není jen nesmlouvavý politik, ale i obyčejný muž, který ráno cvičí, plave, věnuje se vnoučatům.....

JP
13.07.2020 4 z 5

Rád bych Putinovi věřil (...) protože co říká, dává smysl a ví, co má říct a co ne a jak to říct. Ale politika je záludná šachová partie, které mě nikdy nebavilo se aktivně účastnit... a ve vzduchu vždy visí cosi jiného, než co vám řekne jakékoliv oficiální stanovisko státu. A je tolik částic, které hrají roli. Jak řekl Hunter S. Thompson, "in democracy you have to be a player" ("v demokracii musíte být hráčem"). Putin definitivně hájí zájmy Ruska a definitivně chce být hráčem. Nechci zaujmout ani pozitivní, ani negativní stanovisko, ale je to definitivně pozoruhodný náhled do světové mocenské politiky.

Lessana
15.12.2017 5 z 5

Prepisy dokumentu O. Stona, v ktorom V. Putin odpovedá na režisérove otázky a vyjadruje sa k súčasnému dianiu vo svete. Videla som aj dokument/film. Stone sa zhostil neľahkej úlohy, no pre dobrú vec, a to sa veľmi cení. Prezident Putin je skutočne diplomat s veľkým D. Odpovedá pohotovo, s ľahkosťou, prehľadom, jednoznačnými postojmi, vždy úctivo voči partnerom a s láskou a úctou k svojej zemi a ľudu. Mnohí vysokopostavení štátnici by si z neho mali brať príklad. Jediná škoda knihy/dokumentu je, že sa Stone v otázkach miestami opakuje (hoci on má svoje zdôvodnenie: "aby to bolo všetkým dostatočne jasné"), čím však neostal priestor pre ďalšie, iné otázky. V každom prípade Stonovi patrí chvála za tento počin, verím, že splní svoj cieľ a otvorí mnohým oči, a tiež, že zaň Stone "nedostal výprask" :).

Rusko rozhovory Vladimir Putin

Oliver Stone