Rozhanovce

Rozhanovce
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377535/bmid_rozhanovce-historicky-prehlad-s6C-377535.jpg 2 1 1

Nové a rozsiahlejšie spracovanie histórie obce, pri ktorej sa odohrala rozhodujúca bitka o uhorský trón.

Lessana
23.05.2024 2 z 5

Sporadicky mám chuť na monografiu nejakej obce. Najčastejšie, samozrejme, o takej obci, ktorá mi niečo hovorí, je mi niečím blízka a podobne. Rozhanovce sú chronicky známe z dejepisu, no môj dôvod prečítať si túto knižočku sa netýkal bitky pri Rozhanovciach. Zaujímalo ma to preto, lebo cez túto obec sme pred rokmi chodievali, dokonca nám tam bývajú aj známi... Tak som sa o nej chcela dozvedieť niečo viac. Ale... veľa som sa nedozvedela. Chcelo to nejaké spomienky a prerozprávania pamätníkov, priamu reč, život! A menej dojmov a domnienok. Nebol to zámer, ale pôsobilo to ako suché výpisky z kroník, a tie nie sú veľmi pútavé, človek na ne vzápätí po prečítaní zabudne. Aj tá grafická úprava je skôr ako pre dajakú rozprávkovú knižku než monografiu obce. No a o jednoduchom štýle textu, krkolomných vetách a lajdáckej práci korektora radšej pomlčím. Škoda, zámer to bol dobrý.

Autorovy knížky

Imrich Jelč