Rozdělená srdce

Rozdělená srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136678/bmid_rozdelena-srdce-kLk-136678.jpg 3 138 43

Rozdělená srdce série

Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Splitterherz , 2010

Gret21
31.07.2015 3 z 5

Kniha precitana pred nejakou dobou, no stale mam na nu zive spomienky. Tema knihy je velmi zaujimava a originalna, no co sa tyka spracovania a hlavnej postavy Ellie - mohlo to byt lepsie. Dlhe opisy ma obcas unavovali a hlupost hlavnej hrdinky nemala konca. Knihu hodnotim ako priemer.

RebecaConnor
11.07.2015 4 z 5

Takže oficiální stanovisko Fragmentu je, že v Čechách kniha není dostatečně populární, proto překlad zbylých 2 dílu neproběhne...

jituss2
10.07.2015 5 z 5

knížku jsem zvládla za dva dny, jedním dechem :) shodnu se se všemi, něco bylo delší a nudnější, docela podobné twilight, ale jinak super. Ale co by mě zajímalo? Neví někdo jaké jméno je Gríša v němčině? Moc se mi tam nehodilo :D

aniphamova
09.07.2015 5 z 5

Kniha byla tak úžasná, že jsem ji precetla za tri dny a potom jsem dva dny truchlila, že jsou ostatni dily prelozeny jen do sk. :c

Evule114
04.07.2015 5 z 5

Tato kniha mě bavila. Jen mě ze začátku štvalo to, jak hlavní hrdinka pořád usínala a chtěla spát, než jsem pochopila důvod :-) jinak mě zarazil ten konec, takže pokud má pokračování, tak určitě si ho přečtu

RebecaConnor
14.06.2015 4 z 5

Nic zásadního jsem od knížky nečekala, ale velice mile mě překvapila a ráda bych si přečetla zbylé dva díly, ale jsou jen v SK jazyce - nevíte, zda budou i v češtině???

Kocicka004
12.04.2015

Jak je to s dalšími díly? Nejsou vydané? Nebo jen nejsou v češtině? Jsem z toho zmatená :) Jinak kniha mám skoro přečtenou a moc se mi líbí :)

Véča
08.02.2015 4 z 5

Ze začátku jsem měla pořád nutkání knížku odložit, moc mě to nebavilo, z Ellie jsem neměla moc dobré pocity, vadilo mi, jak pořád omdlévala a musela si sednout po každém kroku.. Pak jsem se do toho ale nějak začetla a začalo mě to zajímat.
Celkově to nakonec nebylo špatné a těším se na další 2 díly, snad si je přečtu aspoň ve slovenštině, pokud se do češtiny nepřeloží.

Teraka
21.01.2015 4 z 5

Tak nějak jsem to zhltla za jeden den. Sice kolem 2-sté stránky jsem z toho jejího pospávání měla fakt už dost, ale pak se to vysvětlilo a v důsledku dalo přežít. No ale nemusela z ní autorka udělat takovou fňuknu. Závěr pro mě překvapením, takže za 4.

natalie2171
27.12.2014 4 z 5

Knihu jsem zhlta opravdu rychle a říkala jsem si: Úplně super!! Dokonalé!!
Poté jsem si knihu přečetla vícekrát a došlo mi, že 500 stran bylo už opravdu hodně. Postupem času jsem našla v knize nedostatky, zdlouhavé řeči a mlení o tom samém. Pěkný příběh, pěkně zpracované postavy a myšlenka, avšak jsem se nedočkala závěru. Konec-nekonec, to už nedokážu říct. Bohužel. Další díl prý přeložený nebude a já v němčině zrovna nevynikám. Škoda.

mis.understood
28.10.2014 5 z 5

Mě se to prostě líbilo. Nečekala jsem od toho nic a byla jsem velice mile překvapena. Děj je zajímavý, vůbec nevadí, že je kniha delší, na podzimní večery na relaxaci to je ideální. Trochu podobnosti se Stmíváním, ale líbilo se mi oboje. Proto doporučuji těm, kteří mají rádi podobné romány:) Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Ač se mi také zdálo ze začátku to její usínání přespříliš, právě díky komentářům zde, jsem věděla, že se to vysvětlí, vytrvala a nelituji přečtení. Jsem smutná, že jsem to přečetla tak rychle:D

simeonka3047
10.10.2014

Z teto knížky mám nervy v kýblu. Nespočetnekrat kam jde, jen kousek, potřebuje si sednout, lehnout, spát, pak furt omdliva. Na začátku knihy jsem to moc nevnimala, ale na následujících kapitolách už me to fakt odrazovalo. Další věc byly sny. Furt se ji něco zdálo, takze par kapitol totalne zbytečných, nevim, možná to má vysvětlení na konci knížky, ke které se teda nedostanu. Jsem na 200 strance a končím. Dej taky nestoji za nic, protoze to je hrozne ucourany. Zamrzelo me to, pac me baví čist na tohle téma, ale tohle to potupilo. Obal knížky je ale jediny plus, je opravdu hezky :)

Brunet Ka
11.08.2014 3 z 5

Myslela jsem si, že to bude zase jedna z těch knížek co čtete, když nemáte nic lepšího na čtení. Ale mýlila jsem se. Knížku jsem přečetla ani ne za týden a patří mezi moje oblíbené.

novakovaterka22
25.07.2014 2 z 5

Mojí recenzi najdete na tomto blogu: supercoolstory22.blogspot.cz

Graem
18.04.2014 5 z 5

Tato kniha má skoro 500 stran. Většina toho, co čtu, je asi poloviční tloušťky. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak se to odrazí na obsahu a na fantazii autorky. Píše hodně rozvinutě, k popisu používá dlouhá souvětí, ale neodvádějí pozornost od děje. Fantazie se uplatnila až někdy od poloviny knihy, do té doby jsem myslela, že mám v ruce typickou knihu o životě znuděné teenagerky, a nebyla jsem tedy moc nadšená. Pak se to zlomilo, děj dostal spád a námět nadpřirozených bytostí své uplatnění. Ne konci už jsem byla netrpělivá na každý zvrat a po přečtení knihy ve mně vířily spousty myšlenek. Rozhodně jsem ráda, že jsem ji po počátečním posouzení neodložila.
Těším se na druhý díl, snad už brzo.

Temný snílek
22.11.2013 2 z 5

Kniha sice měla zajímavý námět, ale jeho potenciál využit nebyl a vznikla z toho jen romance pro mladé dívky. Nic víc v tom hledat nelze.

Takhle se mi děj ještě nikdy nevlekl. Byl sice čtivý, ale zároveň se 400 stran nic nedělo. Ellie a Colin se jen pronásledovali a odháněli, její otec jim zakazoval ve stýkání a to je všechno. Žádná akce nebo napětí tu nebylo.
Stále jsem čekala, kdy se začne něco dít a ono nic. Kdyby měla kniha tak 200 stran, bylo by to dostačující a jednalo by se o příjemnou oddychovku, ale takhle jsem se šíleně nudila a několikrát se chtěla na knihu vykašlat.

Abych jen neodsuzovala, tak jako romance bez akce to nebylo špatné, jen hrozně zdlouhavé. Ale ten kdo hledá lehkou romantiku, nad kterou nemusí vůbec přemýšlet, tak bude jistě spokojen. Já však od knih chci i něco víc.

Šárkys
06.11.2013 4 z 5

kniha se mi moc líbila už ten obal. Také prolog byl super. autorka nádherně popsala pocity. škoda že konec byl trošku slabší ale i tak jedna z mých nejoblíbenějších knížek

Soptinka
24.07.2013 3 z 5

Kniha připomínala určitými scénkami Stmívání.Na můj vkus hlavní hrdinka strašně často usínala..což se mi zdálo zbytečné, proč se tak dělo se člověk dočte v půlce knihy. Některé pasáže byly až moc zdlouhavé, což mě občas nudilo. I přesto se mi kniha celkem líbila...hlavně jsem si u ní odpočinula.Nedokážu si představit pokračování.

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Rozdělená srdce je pořádná bichle, která se však dobře čte a je to první díl z plánované trilogie, tak uvidíme.

sabrinab
16.06.2013 5 z 5

Po dlouhé době skvělé knížka co jsem četla. Musím souhlasit s ostatními že začátek a prostředek super. Ale posledních 20 stran bylo strašně chaotických. Opravdu chvílemi to připomínalo Stmívání, ale je to úplně jiný příběh. Doufám, že v nejbližší době výjde pokračování..

Bettina Belitz
německá, 1973
2012  69%Rozdělená srdce
2013  60%Mesačné slzy
2014  50%Tŕnistý bozk
2011  70%Jen počkej, zloději!

Kniha Rozdělená srdce je v