Rovnice řešená zradou

Rovnice řešená zradou https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84838/rovnice-resena-zrado-84838.jpg 4 6 1

Autentické materiály a zejména osudy československých vojáků a příslušníků Stráže obrany státu v celek, jehož jádrem jsou politické události roku 1938 - odtržení Sudet. S fotografiemi

vvikingg
25.08.2022 5 z 5

Velmi dobrá kniha věnována všem kteří bránili hranice proti výpadům ordneru a freikorpsu v roce 1938, jsem starší ročník a jednoho z účastníků bojů jsem znal osobně kapitola V libereckém předpolí (str. 128-146). Tehdy jako mladý , čerstvě ženatý sloužil Ladislav Krásný slo jako příslušník finanční stráže na celní stanici v Habarticích, při útoku henleinovců na stanici po výbuchu granátu přišel o zrak. V 80. letech jsme měli chalupu v Brodce nad Jizerou ,Ladislav Krásný zde bydlel a chodil slepý na pivo do hostince na Radnici, který zde funguje dodnes. Občas se o té pohnuté době rozhovořil, co si pamatuji byla tenkrát chyba , že finančníci neměli vojenské přilby, pouze čepice, možná, říkal kdyby jsme měli tenkrát už předepsané přilby tak se mi to nestalo. Se svojí slepotou se vyrovnal vychoval 2 děti Ladislava a Valerii, Ladislav mladší pracoval ve škodovce v Mladé Boleslavi, dcera prodávala koberce rovněž v Mladé Boleslavi a provdala se za Miloslava Vernera z nedalekého Zdětína. Miloslav Verner a jeho synovci Jan a Václav tehdy patřili k našim nejlepším závodníkům na ploché dráze. Ladislav Krásný je už po smrti řádku let , čest jeho památce. Tuhle pohnutou dobu asi nejlépe jak to tehdy vypadalo na české hranici zdokumentoval film Uloupená hranice.