Rovnako iný ako ja

Rovnako iný ako ja https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87876/rovnako-iny-ako-ja-87876.jpg 4 19 4

Novodobý otrok, medzinárodný obchodník s umením a neuveriteľná žena, ktorá ich spojila. Nebezpečný tulák a bezdomovec, ktorý vyrastal prakticky v otroctve ako zberač bavlny. Špičkový obchodník s umením, zvyknutý na značky Armani a Chanel. Odvážna žena s obrovským snom. Neuveriteľný príbeh, ktorý by si netrúfol vymyslieť nijaký spisovateľ. Začína sa pred horiacou plantážnou chatrčou v Louisiane, vo východotexaskej putike... a, bezpochyby, v Božom srdci. Rozvíja sa v hollywoodskej haciende, v špičkovej newyorskej galérii, pri kontajneri v meste, na ranči v Texase. Drsný príbeh plný bolesti, zrady a brutality napokon prežiari nečakaná láska, ktorá mení životy.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Kumran

Same kind of different As me , 2006

Ildi
25.01.2019 5 z 5

Krásny, dojímavý príbeh o viere, statočnosti a priateľstve. Sme len normálni ľudia a kráčame po ceste, ktorú nám stanovil Boh. Či už sme bohatí alebo chudobní, alebo niečo medzitým, táto zem nie je miestom posledného odpočinku. Takže istým spôsobom sme všetci bezdomovci - len hľadáme cestu k domovu ❤

Aroucaria
30.11.2016 4 z 5

Tohle nebyla láska na první pohled. Nemohla jsem se mezi ty dva chlapy vpravit. Chvíli jsem si dala pauzu, a pak to zkusila znovu. Asi ke sté stránce jsem se prokousávala, ale jakmile se ti dva potkali, tak jsme byli jedna parta!
Příběh, kde víra potírá luxus, kde bezpodmínečná pomoc otevírá srdce a kde peníze a moderní zdravotní péče nezajistí zdraví. Dojemný a prostý příběh, ke kterému je zapotřebí mít u ruky kapesníky.

Mufko
17.12.2013 5 z 5

Čítal som ju už dávnejšie. Skutočné príbehy mám veľmi rád.

Mnohí jej vytýkajú prílišné náboženstvo a podobne. Takéto námietky som nikdy veľmi nepochopil.

Kniha je pre mna výpis z duše, rozprávanie a pohľad autora na danú tému. Keď je veriaci nechápem prečo by sa mal držať bokom a vynechať to čo je pre neho prvoradé. Keď je autor ateista či budhista nikomu nikdy nevadia jeho často rozsiahle úvahy. New Age je prezentovaná skoro všade. Ale akonáhle niekto len trošku zabŕdne o kresťanstvo razom vidím množstvo narážok... Prečo?

Štýl a obsah ma bavil takže ja rozhodne odporúčam.

Renava
19.12.2011 2 z 5

Zasa raz jedna z kníh, kde obrovská sprievodná reklama ďaleko prevyšuje kvalitu samotného titulu. Samozrejme, príbeh vo mne vyvolal v určitej fáze deja ľútosť a emócie a neverím, že by sa našiel niekto, koho by aspoň trochu nerozcítil. No napriek tomu, väčšina stránok na mňa pôsobila nezáživne, viac ako do polovice som čakala, "o čom to vlastne chce byť" a po zvyšok čítania som mala pocit, že autor hrá výlučne na emócie čitateľa - a to mi prišlo tak trochu nefér, tento ťah na mňa neplatí. Výpovedná hodnota podľa mňa celkovo dosť slabá.

Autoři knihy

Ron Hall