Rostliny strání, skal, křovin a lesů

Rostliny strání, skal, křovin a lesů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231438/mid_rostliny-strani-skal-krovin-a-lesu-231438.jpg 5 1 1

Jordanka9
27.07.2021 5 z 5

Tento kapesní atlas neztrácí ani po více než 30 letech na působivosti a užitečnosti. Publikace je posledním dílem třídilného kapesního atlasu rostlin rostoucích v naší přírodě- vydalo Státní pedagogické nakladatelství. Seznámíme se se 155 druhy rostlin- velice výstižné perokresby Otakara Zejbrlika doprovází podrobné texty profesora Ing. Františka Hrona. Jako předešlé díly je i tento tematicky členěn na část obecnou a speciální. Obecná část zahrnuje fytocenologickou a fytoekologickou charakteristiku stanovišť , nechybí kapitola o chráněných rostlinách, stavu ochrany přírody, botanická charakteristika čeledí a obrysový klíč k jejich určení, tetminologický slovníček. V závěru pak uvedení nejznámějších českých a latinských synonym čeledí, použitá literatura , rejstříky názvů. Publikace má i po letech edukační přínos, po případných aktualizacích lze rozhodně doporučit.

botanika, rostlinopis kapesní atlasy

František Hron
česká, 1921
1974  90%Rostliny polí a zahrad
1983  93%Rostliny luk, pastvin, vod a bažin
1990  100%Rostliny strání, skal, křovin a lesů
1988  0%Plevele polí a zahrad

Kniha Rostliny strání, skal, křovin a lesů je v