Rostliny na každém kroku

Rostliny na každém kroku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511675/bmid_rostliny-na-kazdem-kroku-LGW-511675.jpg 4 1 2

Po úvodní charakteristice každého biotopu (prostředí vodní, oblasti pobřeží a bažin, vlhkých a čerstvých luk, mezí a suchých luk, vlhkého lesa, bučiny, smrčiny, borů, polí a rumišť) jsou popsány dominantní rostliny jednotlivých společenstev. Popis je velmi důkladný, obsahuje vědecký název rostliny s lidovými ekvivalenty, výklad původu jména, informace o rozšíření rostliny, obsahu látek i možném léčebném užití. Do textu jsou zařazeny i kuriozity a pověsti o jednotlivých rostlinách. Velmi pěkné ilustrace, rejstřík vědeckých a českých jmen. Obsahuje rejstříky.... celý text

iceVS
23.02.2023 4 z 5

Nádherné ilustrace, dostatek informací, příjemné řazení.
Bonusově i květomluva a kuriozita ke každé rostlině.

Jenže když hledám jakoukoli rostlinu, tak spíš podle ročního období, barvy nebo přibližné velikosti :-)

Staráknížka
09.08.2018

Celkem 12 zastavení v nejrůznějších biotopech od vodního až po skály - biotop je představen, poznáte co zde roste a podrobně nejznámější rostliny . Vše doprovází fotografie a nákresy rostlin. Malá knížka do batohu plná zajímavostí. Víte, že sněžence se říká také vyskočilka a její semena roznášejí mravenci ? Nebo, že šťavelu se říká zaječí zelí, je to národní květina Irska a v květomluvě znamená - zapomeň na mě.
Čeká na Vás hora dalších informací. Doporučuji

rostliny, flóra biotopy, habitat

Autoři knihy

Václav Větvička
česká, 1938

Kniha Rostliny na každém kroku je v