Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439196/bmid_dlouhe-stiny-oMd-439196.jpeg 4 154 154

Pravda se lehko přehlédne, i když ji máme přímo před očima. Rory Mooreová má zvláštní schopnost najít a poskládat detaily, které ostatním unikají. Proto je velmi úspěšná při řešení vychladlých případů násilných trestných činů. Při vyklízení právnické kanceláře svého zesnulého otce narazí na případ starý desítky let, který dosud nebyl uzavřen. V horkém létě 1979 v Chicagu beze stopy zmizelo pět žen. Lidský predátor s přezdívkou Zloděj po sobě nezanechal žádné tělo ani vodítko. Policie tápe, dokud neobdrží zásilku od záhadné ženy jménem Angela Mitchellová, které se podařilo odhalit jeho totožnost. Ale dřív než ji stačí vyslechnout, Angela zmizí. Rory se vydává po Angeliných stopách a odkrývá jedno šokující odhalení za druhým. Zjišťuje, že minulost zdaleka není mrtvá a málokdo je tím, kým se na první pohled zdá být.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Some Choose Darkness , 2019

alzbeta4340
28.12.2020 3 z 5

Opravdu velice chytlavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Autistická svědkyně Angela je vykreslena tak citlivě, až mi jí opravdu bylo líto. Dala bych i vyšší hodnocení. Ale na konci mě zklamalo, že se Rory soustředí pouze na případ Angely a druhý případ Camilly nechá úplně být. Možná se dočkáme v následujícím díle...

Hella
22.12.2020 4 z 5

Velmi povedený příběh, čtivý a napínavý. Škoda, že se nedá hodnotit také půl hvězdičkami, ohodnotila bych 4,5*, ale pět přece jenom ne, ty si schovávám na klenoty typu Co život dal a vzal a pod.

Miro67
20.12.2020 5 z 5

Doporučení: nečíst v předvánočním shonu, jinak ozdobíte stromek až na Silvestra.
Napínavé, originální zápletka a propojení všech postav vychází pozvolna najevo. Přesto nás čeká i překvapení na závěr.

ArwenAragorn
19.12.2020 5 z 5

85%
"Nic tě nemůže vyděsit, pokud to nepřipustíš."

Úžasná psychologicky laděná detektivka, s mnoha zvraty a koncem, který se mi moc líbil. Děj se odehrává v několika časových linkách. To, jak se autorovi podařilo ke konci všechno vzájemně pospojovat, nemělo chybu.
K přečtení samozřejmě doporučím.

Sajinka28
04.12.2020 5 z 5

Neuvěřitelná kniha.. skvělá kniha,která vás nenechá přestat číst...za mě 5 hvězdiček :-)

Drahuska12
11.11.2020 4 z 5

Kniha byla super, ale čekala jsem maličko více a proto dávám 4* :)

Areska7
24.10.2020 5 z 5

Kniha se četla skvěle, krátké kapitoly nutily stále pokračovat a knihu neodkládat :-)

Zdenas5
21.06.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé. Kniha obsahuje dvě roviny, které se navzájem velmi dobře doplňují. Hlavní postava se mi líbila, mám ráda takové podivínské vyšetřovatele, vždy to přináší zajímavý pohled na vyšetřování i život s poruchou. Budu vyhlížet další díl.

Dela111
30.04.2020 5 z 5

Toto je tak chytlavé, že se to těžko odkládá. Je to detektivka, thriller a psychologicky laděný příběh v jednom a autorovi se kniha podařila napsat strhujícím způsobem.
Hlavní postava Rory se mi líbí, pro tady ty zvláštní typy mám slabost. Je velmi inteligentní, zároveň tak trochu podivínka, zkrátka složitá osobnost. Případ, který je nucena převzít, má kořeny hluboko v minulosti, takže je tu několik časových linek.
Celý příběh je dobře vystavěný a v naprostém nadšení mě brzdí jen to, že jak pachatele, tak i další překvapení jsem uhádla dříve než je prozradil autor. Celkem brzy je to dost průhledné, ale přesto jsem spokojená.
Kdyby to šlo, dala bych 4,5 *. Za tu extra poutavost zaokrouhlím nahoru a doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat :-).

JustWomen
25.04.2020 5 z 5

Absolutní pecka, čtivé, skvělé napsané, sice postava Rory není úplně originální, ale musím uznat, že autor u mě zabodoval. Zajímavá zápletka, dokonalé propojení minulosti a současnosti a děkuji za ten konec. Hodně dobré čtení.

Medovnice
08.04.2020 5 z 5

Svižné, napínavé, geniální vyšetřovatelka se spoustou problémů je sice trochu klišé, ale na čtivosti neubere. Příjemná oddechovka.