Romeo & Julie 2300

Hlavními postavami jsou mladí milenci Manka Lebdušková a Milan Kareta, kteří žijí v souměstí Praha-Ústí. Toto souměstí vzniklo někdy před rokem 2300 z měst Praha a Ústí nad Labem. Má rozlohu 180 kilometrů čtverečních, 9,6 miliónů obyvatel ve 42 obvodech. Mezi oběma městy vede magistrála, která má 36 jízdních pruhů v každém směru. V knize „Romeo & Julie 2300“ se objevila ještě dvě blíže nespecifikovaná souměstí, a to Melsyd (vznikl spojením australských měst Melbourne a Sydney), a Dressden-Leipzig....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24008/romeo-julie-24008.jpg 3.7133

Romeo a Julie 2300 (1982)

Literatura česká
Vydáno:, Práce

Kniha Romeo & Julie 2300

led.zep

Poslední ze čtyř Páralových SF, kterou jsem četl, a která se mi také líbila nejméně - děj mi hlavně ke konci přišel zbytečně natahovaný a popisy světa v r. 2300, jakkoli svědčí o autorově bohaté fantazii, nudné. Kromě toho čím dál tím víc nabývám dojmu, že Vladimír Páral je latentním sadistou: není snad románu, v němž by nebylo nějaké mučení nebo týrání, obvykle vymyšlené s nebývalou vynalézavostí a líčené se zjevným zaujetím.

SSTknihy
04.09.2018

Jedna ze čtyř Páralových knih s tématikou sci-fi (další jsou Pokušení A-ZZ, Válka s mnohozvířetem a Země žen). Přiznávám, že Páral kdysi patřil k mým oblíbeným autorům, přečetla jsem všechno, co napsal a díky tomu získala i jistý nadhled nad celým jeho dílem. Ono je vlastně jedno, jestli se jeho příběhy odehrávají v budoucnosti nebo v současnosti. V popředí vždycky stojí vztah mezi mužem a ženou, který má prostě tisíce podob a je nevyčerpatelnou studnicí nových a nových zápletek. Kdo má rád Páralův styl psaní a baví ho nadsázka, nebude se nudit.

bigbabe
03.02.2018

Vybrala jsem si tuto knihu do Čtenářské výzvy na téma - autor mého kraje, ještě před přečtením jsem si řekla, že jí dám do tématu - kniha mého roku narození a tak po čtvrtině knihy jsem se rozhodla ji dát do tématu - žánr, který běžně nečtu.
A u toho i zůstane. Bohužel nemohu dát víc než dvě hvězdy, protože bych tím urazila knihy, kterým jsem dala tři. Chápu, že někdo má rád vdolky a někdo holky, ale tohle opravdu není šálek mého čaje.
Kromě žánru sci-fi a stylu podání romantického příběhu mě rozčiloval i styl psaní, kdy .. zřejmě úmyslně ... byla ve větách vynechávána slovesa a některé věty byly úplně divně stylizované, tam jsem pochopení už vůbec nenašla.
Myslela jsem si, že si dám dalšího Párala jako autora mého kraje, ale asi se raději vrhnu do Máchy a jeho Máje, to nemůže být horší.

edith79
17.12.2017

Tři hvězdy za neskutečně bujnou Páralovu fantazii. Jinak tohle není můj šálek kávy, nebýt čtenářské výzvy, nikdy bych pro tuto knihu nesáhla a její přečtení mi trvalo.

Mermaid
10.12.2017

Tuto knihu jsem četla několikrát, připomíná mi vykreslením budoucnosti Bulyčovu Alenku a zápletkou neodbytně samozřejmě i "Hodíme se k sobě, miláčku?".
Je to taková milá retro sci-fi, dokonce s budovatelskými (Páralovskými) prvky.
Nepůjde tedy asi o případ, kdy si říkám, jak bych se na místě hlavních hrdinů zachovala já sama, na to je děj asi už příliš nereálný, ale kniha se čte dobře.
Za mě nej od autora, kterého jinak zrovna moc nemusím.

Mišmiš
23.10.2017

Ne, prostě sci-fi nebude nikdy můj šálek kávy. Knihu jsem dočetla, jen abych měla splněné políčko ve čtenářské výzvě.
Každopádně je kniha dobrá k zamyšlení ohledně lidských vztahů. A co všechno může technika. Každopádně fantazie pana Párala je neskutečná :-)

Pokrzywa
28.08.2017

Nemůžu si pomoct, ale tahle knížka byla fakt průměrná, až nudná. Byl jsem rád, že ji "mám za sebou".

Verkavcelka
20.01.2017

Klidné, zajímavé čtení, žádný velký trhák.

Pajina68
14.07.2016

Tuhle knihu jsem spoustu let nemohla sehnat. Přečetla jsem všechny dostupné Páralovy knihy a nakonec jsem v jednom antikvariátu našla i tu poslední. Ale ty předešlé se mi líbily víc.

Pindrushee
16.03.2015

Mám ráda Párala a miluju sci-fi a tohle spojení je milé, čtivé, hezké a nenáročné...

gersie
08.04.2014

Vladimír Páral správně vystihuje , že ať už se píše jakýkoliv letopočet , nebo máme nepřeberné množství rozličných technologií,
stále musíme řešit otázku našich vzájemných vztahů a pečlivě vnímat pocity rodící se v našem nitru.

KlárkaD
17.10.2013

Romeo a Julie si prý ušetřili spoustu problémů, když tak brzo umřeli......Velmi zajímavá kniha, která ale rozhodně nebude pro každého. Je to vlastně všeobecné zamyšlení o vztazích, zabalené do trošku jiného celofánu. Mě to velmi bavilo. Ale sýrovohovězí s kovovou pěnou nukleátu lithia mě neláká.

UglyDoll
08.08.2013

Zezačátku jsem se upřímně trošku nutila do toho pokračovat ve čtení, jelikož mi trošku vadily výjevy a popisy budoucnosti, díky kterým jsem se nemohla do knihy pořádně ponořit. Postupně jsem se však začítala víc a víc, jelikož mě zajímalo , zda si tento Romeo a Julie z budoucnosti poradí s nástrahami osudu, kdy místo Kapuletů a Monteků proti nim bojuje skutečnost, že dle psychografu se tito dva milenci k sobě absolutně nehodí a manželství jim je s vidinou neúspěchu nedoporučeno... Manka a Milan se poté oba zmítají ve zmatku, ze sebe, toho, co jim bylo sděleno a do toho jim ještě "felicisté" hází pod nohy naprosto ideální partnery... Je zajímavé sledovat, zda nakonec zvítězí srdce nad rozumem, či naopak...

úryvek z knihy:
"Kdy konečně pochopím, co je to štěstí?... vzdychla si po jejich odchodu přimářka felicistiky. Hluboké ticho v ordinaci zaplavené světlem a kyticemi plastikových růží (protože je čtvrtek), v jejich spoustě Linda popatřila na jedinou přírodně rostlou v útlé křišťálové váze. Pavel mi je sem nosí každý den už tolik let. A možná to už začínám tušit. Štěstí je... co vydrží každý den... a každé počasí... a..."

Alena_S
04.07.2013

Člověk se musí začíst, ale pak už je to výborný zážitek a plno zápletek, co se v tomhle žánru jinak často nevidí!
Teda, opravte mě, pokud mi něco uniklo :)

exitus
21.04.2013

Četla jsem ji na doporučení nadšeného kamaráda. Mne vůbec nezaujala, přišla mi dost špatně napsaná. Nevím, jestli v tom je její genialita, pokud ano, radši budu číst nedokonalé knihy.

jprst
20.11.2011

Kniha podle mého názoru nepatří mezi ty nejlepší z autorovy tvorby, ale Páral prostě umí a své příznivce nezklame. Kniha se sice tváří jako sci-fi z budoucnosti, ale problémy, které řeší, až tak vzdálené nejsou.

Tripedalia
30.08.2011

Ideální partnery vybírají stroje.. Vždy však existuje vyjímka a tou jsou právě Milan s Mankou.. Jeden druhého milují, ale je jim řečeno, že se k sobě nehodí a nebudou spolu šťastní.. Co teď? Mají pravdu přístroje nebo srdce?

WEIL
16.08.2011

Kniha je tak zamotaná, že se moc neprodávala.

Alena Tajemná
13.03.2011

Pro milovníky Párala jednoznačně doporučuji!