Román života

Románová autobiografie osobitým jazykem a s nadhledem přibližuje Jeníkovo dětství (*1898) u matky v Uherském Hradišti a pak u nevlastního bratra Tomáše ve Zlíně, učednická léta a první roky podnikatelské výchovy v továrně pod tvrdým Tomášovým vedením až ke vzniku Československa v roce 1918.
Doslov napsal Jiří Šetina.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374486/big_roman-zivota-iwW-374486.jpg 47

Kniha Román života

Lavastan
04.12.2020

Kniha Román života od Jana Antonína Bati popisuje jeho mladá léta a formování osobnosti. Množství zajímavých informací, které jinde nejsou uvedené.

Miláček484
25.11.2018

Pěkné čtení sice občas jsem něco přeskočila, ale úplně mě dostalo to pracovní nadšení.

fruitbueno
11.10.2018

Velice příjemné čtení o dobách minulých. Pro lidi ze Zlína či okolí to musí být opravdická lahůdka :)

Evina.Cetba
28.09.2018

Životopisný příběh jednoho z úspěšných Baťů. Vzpomínky na mládí, cesty za zkušenostmi do zahraničí v první polovině 20. století a využití nových dovedností v praxi doma v Československu. Celkem lehká četba.

VikJav
16.03.2018

Úžasná knížka psaná krásnou češtinou, která vás zavede do doby před první světovou válku. J.A. Baťa v ní vzpomíná na své dětství a mládí a provede čtenáře uličkami Uherského Hradiště, Otrokovic i Zlína. Vzpomíná mimo jiné na historky ze školních lavic, z učení u bratra Tomáše i z prvních cest za hranice tehdejších Českých zemí. Knížka se bude líbit všem, kteří se rádi seznamují s historií jinak než z učebnic. Poznáte J.A. Baťu jako úžasného, mladého, zbrklého ale hlavně pracovitého gentlemana, který se zasloužil o největší obuvní impérium na světě. Proniknete do života rodiny Baťů způsobem, na který nezapomenete.