Hříšné město

Hříšné město https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13591/hrisne-mesto-13591.jpg 4 17 2

Roma Sub Rosa série

Historický román situovaný na území Massilie (nynější Marseille), obléhané roku 49 př. n. l. vojsky Julia Caesara, je další částí románového seriálu z římských dějin, v němž jako hlavní hrdina vystupuje římský vyšetřovatel Gordianus. Gordianus putuje do jižní Galie, aby pátral po svém adoptivním synovi, o kterém se v římském táboře říká, že je zrádce. Gordianus se nedá odradit a snaží se zjistit, jaké bylo synovo skutečné poslání v obléhaném městě. Nebezpečné pátrání ho dovádí do blízkosti vládce Massilie Apollonida a jeho dcery, jejíž tvář za závojem má skrývat zohavení, skrývá však také nejednu odpověď na Gordianovy otázky.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Last seen in Massilia , 2000

Richie1
Richie1
24.12.2017 4 z 5

Další výborný román s Gordianem Nálezcem, tentokrát z období obléhání Massilie Ceasarovými vojsky. Autor vycházel ze známých faktů a vystavěl zajímavý příběh točící se okolo vůdců Massilie - bohatého řeckého města, které se rozhodlo postavit v římské občanské válce na stranu Pompeia Velikého. Gordianus při úsilí najít svého ztraceného syna Meta rozplétá i intriky mocných tohoto hříšného města.
Kniha se četla velmi dobře, příběh mě bavil, historie nebyla zkreslená - jsem velmi spokojen. 85%

braunerova
braunerova
07.08.2015 3 z 5

Sice historicky přesné, ale příběh mě moc nezaujal. SPQR od Robertse je vtipnější a Falco Lindsey Davisové je prostě Falco.

Steven Saylor
americká, 1956