Rok v Bullerbynu

Rok v Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198140/bmid_rok-v-bullerbynu-IU0-198140.jpg 4 86 27

Když se Gunnar Hermann coby korespondent německých novin stěhuje s manželkou a čerstvým potomkem do Stockholmu, myslí si, že Švédsko dobře zná. Sen o pohádkovém Bullerbynu, jak si jej z oblíbené knihy Astrid Lindgrenové představoval, se ale brzy rozplývá...

MissBlack
09.08.2014 5 z 5

Tak jsem si zase jednou spravila chuť. Po Zajatci Londýna, který byl obrovským zklamáním, jsem si řekla, že bych od toho neměla očekávat tolik, abych se zase nezklamala. Jenže Norsko a Švédsko u mě vedou ještě o trošku víc, než Anglie a já se nemohla ubránit obrovskému těšení.
Po první kapitole naštěstí byly mé obavy bryskně zahnány výborným textem. Přesně takhle si to představuji - zajímavosti a informace o zemi, do které se autor dostal, nikoliv velebení země, ze které odešel. Považuji tu knížku za skvost, ve srovnání se Zajatcem Londýna vítězí na plné čáře, pobavila jsem se dobře, místy výborně, autor se nesnaží být vtipný za každou cenu, ale když už, většinou to stojí za to. Spoustu nového jsem se dozvěděla, nejen o Švédsku, ale něco málo i o Norsku a jejich vztahu se Švédskem, o Dánsku a jejich politice vůči cizincům nebo třeba vtip o Švédovi a Finovi pobavil. Jako milovnice Vikingů jsem si doslova chrochtala blahem při autorově návštěvě Birky a následně muzea Vikingů, taky mě vždycky zajímalo, kde se jim ty rohy na přilbách tak zničehonic vzaly!
To všechno podáno velice příjemným způsobem, takže jsem si nepřipadala přehlcená informacemi jako v nějakém průvodcích či učebnici a zároveň autor ani nenudil popisováním denní rutiny. Kniha zkrátka vzorová.
Rozhodně píšu na seznam knih, které si chci koupit.

dana0238
16.07.2014 5 z 5

Ani jsem netušila,jak skvělou knížku jsem si vlastně koupila. Velice čtivá a plná zajímavých informací. Doporučuji přečíst všem,kteří remcají, jaká je u nás byrokracie :-)

Brambram
14.06.2014 4 z 5

Kniha s mnoha, pro mě neznámými, fakty o Švédsku a švédské mentalitě. Příjemná rychlovka

hlina
11.06.2014 4 z 5

Milá, příjemná, vtipná jedhohubka o tom, že úřední moloch je nejen v Čechách, ale i ve Švédsku.

kneslova
22.05.2014 4 z 5

Nenáročná, pohodová kniha o poměrech ve Švédsku.

mikika
14.05.2014 5 z 5

překvapivě vtipná a pohodová knížka o tom, jak těžké je někdy prokázat úřadům, že existujete a že jste švéd... spousta zajímavostí ze švédské kultury a společnosti, které jsou v severských detektivkách mnohdy jen naznačeny a čtenáři neznalému věci mnohdy nedávají smysl...

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Mám ráda Švédsko (vlastně celý sever Evropy), proto jsem se na knížku těšila. Byla jsem zvědavá na to, jak se ve Švédsku žije. Postřehy německého novináře (po mamince Švéda) o běžném životě v tamní zemi. Jak je to s pořadníkem na byty /ten jsem nějak nepochopila :)))/, jak je to s pozvánkami na různé akce, oslavami a tak. Máte-li rádi tuhle zemi,přečtěte si i knížku.

Švédsko

Autorovy knížky