Roger Krowiak

Pred rokmi prišiel Roger Krowiak na Slovensko prvýkrát. Prišiel tak, ako sa na špeciálneho agenta patrí - ticho a nenápadne. Zaregistrovali ho len čitatelia týždenníka Kultúrny život, na ktorého zadnej strane jeho príbeh pravidelne vychádzal. Od júna 1992 do augusta 1993 stihol vyjsť jeden román a séria poviedok. Potom Kultúrny život zanikol a Roger Krowiak Slovensko nadlho opustil. Dnes prichádza Roger Krowiak opäť. Kompletný a definitívny. V knižnom vydaní, obsahujúcom všetko, čo na tému „Roger Krowiak" vzniklo. Kolektívny román „Vlastnou zbraňou zblízka", poviedkový cyklus „50 príbehov Rogera Krowiaka", novelu „Ruské leto" a komiks, vychádzajúci v roku 1994 v denníku SME. S vyše 100 ilustráciami Danglára a zoznamom mŕtvol, zbraní a súloží. S komentármi autorov a doslovom špecialistu na literárne vraždy. Roger Krowiak sa na vás teší. Dávajte si naňho pozor. Ilustroval: Jozef Danglár Gertli...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55660/roger-krowiak-55660.jpg 4.315

Roger Krowiak (2002)

Literatura slovenská
Vydáno:, K.K. Bagala

encyklopedie
26.07.2017

...k čemu bych tohle přirovnal? ...snad jen k románku, který tady není. Vycházel jen v Ahoj na sobotu 1971 a potom ucelený vyšel v Pozitivních novinách 2009. Je to dílko Jiřího Suchého - Elektrická puma.
Řek bych, že to moc čtenářů nezná... ale vězte /a mnozí to neví/, že otec slavného agenta 007 byl Čech a jmenoval se František. Kdo dnes ví, že na počátku našeho století se Jamesův otec proslavil neméně velikými činy?
Roger Krowiak je asi ta největší stoprocentní blbost jakou četl. Tahle kniha nejde přehlédnout. Celou dobu při čtení se pohybujeme v nadsázce a perfektní parodie.
Roger řeší "velké špionážní případy" kdesi na Balkáně /jenže to jsou Čechy a hlavní město je Bratislava/....a to není žádná novinka. Známý americký kreslíř Mike Mignola v jednom komiksu postavil Karlštejn v Transylvánii.
A jestliže doposud známe jen 33 případů Zemana, tak tady je plných 50 příběhů Rogera Krowiaka.
Tohle není žádné zavratné čtení , kromě doprovodného komiksu, což je tedy paráda.
Na knize a jejiho pokračování se podílelo několik spisovatelů, knihu výtečně obrázky doplnil Danglár, vlastním jménem Jozef Gertli......
Protože tohle je oddech ze všech oddechů nejodechovatější....není jiné volby 100%

MayB2
18.08.2016

Při četbě kolektivního románu jsem se naladila na vlnu parodie, která mi pak u některých povídek dost chyběla; novela Ruské léto nebyla tak bláznivá, ale držela díky jednomu autorovi víc pohromadě. Danglárův komiks a ilustrace vše bezvadně doplnily. Moje škoda, že mi asi unikají některé souvislosti a odkazy na dění na Slovensku.

Komnenos
19.09.2012

Rogerom Krowiakom dostalo Slovensko hrdinu rovnocenného hrdinovi typu Jamesa Bonda. Kniha Roger Krowiak ponúka čitateľovi všetko čo na túto tému vzniklo - kolektívny román, poviedky, novelu a komiks. Podľa mňa najlepšou bola novela Ruské leto Dušana Taragela. Kolektívny román a poviedky majú kolísavú kvalitu, keďže sa na ich tvorbe podieľalo viac autorov. Ani jeden z nich však svoju časť práce neodviedol podpriemerne a tak som bol s celkovým výsledkom pomerne spokojný. Komiks je čerešničkou na torte tomuto ojedinelému slovenskému počinu. O Danglárových ilustráciách je zbytočné hovoriť, o genialite svojho tvorcu hovoria sami za seba.