Na burse Forsytů

Soubor povídek s forsytovskou tematikou. Byl napsán po trilogii Moderní komedie, ale podle slov autora je jejich místo mezi Ságou rodu Forsytů a Moderní komediíí, jelikož bez "Ságy" by nedávaly smysl a dějově se všechny odehrávají před Moderní komedií. Soubor obsahuje celkem 19 povídek o jednotlivých členech rozvětveného rodu Forsytů a výborně doplňuje původní trilogii Sága rodu Forsytů. Dozvídáme se více o jednotlivých členech rodiny a jejich spletitých vztazích či vzpomínkách z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115653/na-burse-forsytu-oFM-115653.jpg 4.26

Rod Forsytů (2.)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Aventinum

On Forsyte’ change (1930)

Kniha Na burse Forsytů

petra1394
16.11.2016

Povídky mě velmi bavily, konečně jsem se dozvěděla i něco o starých Forsytech a něco o Soamesovi a první světové válce, jelikož ta byla v posledním díle přeskočena. Už se těším na moderní komedii :)

Gerbasin
29.05.2012

Kdo byl nadšený z původní Ságy rodu Forstů, bude nadšený i z tohoto téměř zapomenutého souboru povídek. O starých Forsytech se tady dozvíte nejvíce, dokonce se dá dopídit i to, v který přesně rok se každý z 10 starých Forsytů narodil. Některé povídky važně stojí za to, aby si čtenář půjčil 80 let staré vydání a nechal se unášet mistrným autorovým vyprávěním. Nad Galswortyho uměním nepřestávám žasnout!