Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267412/bmid_robinson-crusoe-prevypraveni-PxZ-267412.png 4 1924 1924

Světoznámý dobrodružný román o osudech trosečníka Robinsona vystaveného životní zkoušce v těžkých podmínkách na opuštěném ostrově. Podle románu Daniela Defoa vypráví autor příběh Robinsona, který se proti vůli svých rodičů vydává na moře. Jednou, po strašné bouři, však ztroskotá. Robinson se ocitá na pevnině, aby záhy zjistil, že se jedná o opuštěný ostrov. Tady začíná zápas Robinsona o přežití. Shání potravu, zařizuje si jeskyni, sestrojí sluneční hodiny a zřizuje si kalendář. Snaží se také rozdělat oheň, vyrábí si oblek a začíná pěstovat i zvířata. Do jeho života na ostrově zasahuje příchod lidožroutů. Nakonec Robinson nachází přítele. Text je doplněn ilustracemi Z. Buriana... celý text

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Povinná četba. Čtivá kniha. Líbilo se mi jak si uměl poradit bez různých věcí.

maple34
07.04.2017 4 z 5

Některé pasáže jsou i přes zkrácení zdlouhavé, stále se však jedná o velmi silný a poutavý příběh, který se navíc velmi plynule čte. Zaujmou filosofické pasáže, dobrodružný hon za potravou, přisvojení si tamějšího prostředí, soužití člověka s přírodou, duchapřítomná rozhodnutí, napětí - to vše v knize nejdete, a je toho ještě víc...

TheTara18
06.04.2017 4 z 5

První čtená kniha k maturitě, za kterou jsem byl velice rád. Nebylo to žádné nucené čtení, příběh se mi líbil. Převyprávění od pana Plevy je velice povedené.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Myslím, že první kniha, kterou jsem kdy přečetl :)

xelzax
29.03.2017 4 z 5

Moc děkuji Čtenářské výzvě, že jsem si díky ní doplnila resty z dětství a konečně přečetla tuhle kultovku. Super dobrodružství nejen pro děti

slezakova.nika
03.03.2017 5 z 5

Hodně let jsem okolo této knihy chodila v knihovně a odkladala její přečtení, dneska toho lituji. Bylo to úžasné počtení a vřele doporučuji :)

kany34
27.01.2017 5 z 5

Doslova jsem mu fandil!

Ternem
03.01.2017 3 z 5

Skvělý příběh, akorát podrobný popis např. technický věcí apod. není nic pro mě.

RichardvonT.
28.12.2016 5 z 5

Naprostá klasika. Tak jako mají Simpsonovi skvělý český dabing a americký uječený originál mi tahá uši - je mi 40 a dodnes jsem četl jen převyprávěného Robinsona od pana Plevy. Tlustý originál jsem vždy odložil po pár stránkách a už to zřejmě nedoženu:-)) Možná se vám taky nabízí srovnání s Tajuplným ostrovem od J. Verna. Tam jich bylo víc, Crusoe byl mladší, sám a rozhodně žádný inženýr. Nejde mu nedržet palce.

Hannelle
09.12.2016 5 z 5

Silný příběh člověka uvězněného na opuštěném ostrově, boj o přežití a neutuchající touha po vzdáleném domově. Nádherná kniha, která patří zcela právem do povinné školní četby. Jako dítě jsem ji milovala.

Klárai
27.11.2016 5 z 5

V dětství jsem ho četla snad stokrát!

Madlenka_Knihy
12.11.2016 5 z 5

Robinson Crusoe mne nadchl. Očekávala jsem něco jiného a byla jsem nadšená. Myslím si, že na tom má i velkou zásluhu J.V. Pleva, který ji takto výborně převyprávěl. Podle mně nejlepší převyprávění.

jerry04
03.11.2016 4 z 5

Taky by se mi líbilo žít na opuštěném ostrově, bez starostí...

karin9196
03.09.2016

Robinsona jsem poprvé četla na základní škola a v dospělosti se k ní několikrát vrátila. Vždy když jsem potřebovala vypnout, nebo se uklidnit. Je pěkná a čtivá.

iva.gracova
29.08.2016 5 z 5

S touhle knihou jsem se seznámila poprvé jako hodně malá holka, a později, jako dospívající slečna... v obou obdobích života mě vtáhla do děje a neskutečně mě bavila. Probudila ve mě hlad po další robinzonádě a následoval tak Tajuplný ostrov... určitě to bude kniha, ze které budu předčítat našemu dítěti... dokud nezjistí, že si tu knihu musí sám přečíst...

buccaneerka
01.08.2016 4 z 5

Jeden z klasických titulů zařazených do četby pro 2. stupeň ZŠ v Plevově překladu je knihou, ze které snad každý četl alespoň kousek. Robinsona sice každý zná, takže děj zřejmě nikoho nepřekvapí, ale přesto si myslím, že s odstupem času, po pár letech od ukončení povinné školní docházky, se člověk rád vrátí i k této knize.

Alexxxxx
28.07.2016 3 z 5

Knihu jsem si vybrala ze školního kánonu k maturitě. Je to zajímavý příběh. V době kdy byl vydán velmi přelomový. Já jsem si ho bohužel moc neužila. Začátek mě bavil, ale asi půlka knížky v době kdy je Robinson na ostrově je to pořád celé jen o tom jak ho napadlo vyrobit tohle a později tamto. Přišlo mi to v několika částech jednotvárné. Ale konec mě znovu bavil, jak Robinson pomáhal kapitánovi získat zpět jeho lod zajatou piráty. Rozhodně doporučuji všem přečíst. I když vás to zrovna nenadchne je dobré přečíst si něco takového.

sabca.0207
26.07.2016 5 z 5

Miluji tuhle knihu. Prostě srdcovka mého dětství.

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Originál jsem nikdy nečetla a ani se k tomu nechystám. Převyprávění od J.V. Plevy mi ke šťastnému mládí (a úspěšnému zvládnutí předmětu čtení ve 3. nebo 4. třídě) naprosto postačilo. Jako dítě jsem byla nadšená z toho, co si tam dokázal vybudovat a díky tomu se moje "bárbíny" nejčastěji ujímaly právě rolí Robinsona a Pátka. :)

thezelda
26.06.2016 5 z 5

Srdcovka mých dětských let :')