Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267412/bmid_robinson-crusoe-prevypraveni-PxZ-267412.png 4 1924 1924

Světoznámý dobrodružný román o osudech trosečníka Robinsona vystaveného životní zkoušce v těžkých podmínkách na opuštěném ostrově. Podle románu Daniela Defoa vypráví autor příběh Robinsona, který se proti vůli svých rodičů vydává na moře. Jednou, po strašné bouři, však ztroskotá. Robinson se ocitá na pevnině, aby záhy zjistil, že se jedná o opuštěný ostrov. Tady začíná zápas Robinsona o přežití. Shání potravu, zařizuje si jeskyni, sestrojí sluneční hodiny a zřizuje si kalendář. Snaží se také rozdělat oheň, vyrábí si oblek a začíná pěstovat i zvířata. Do jeho života na ostrově zasahuje příchod lidožroutů. Nakonec Robinson nachází přítele. Text je doplněn ilustracemi Z. Buriana... celý text

bobina58
17.06.2013

Tato kniha mně provázela celým dětstvím.Byla to taková moje bible.Prostě jsem jí milovala a prožívala všechna ta dobrodružství zárověn s Robinsonem. Ráda se k ní vracím i v této době .A vubec nezáleží,že jsem již babička. Snad ji budu jednou číst i mojím vnučkám.

Donatello
13.06.2013 4 z 5

Nechtěl bych býti v jeho kůži...

olinka30
09.06.2013 5 z 5

četla jsem ji, jako malá holka a nemohla jsem se od toho odtrhnout.

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

Má povinná četba na prvním stupni ZŠ,. hrozně mě bavila :)

catrinedemew
03.04.2013 odpad!

me se taa knizka vubec nelibyla

suze
31.03.2013 4 z 5

Knížku jsem chtěla přečíst ani ne tak proto, že by mě její děj nějak zvlášť zaujal, ale říkala jsem si, že to je taková klasika a že patří mezi knížky, které by měl přečíst asi skoro každý. Proto jsem sáhla po převyprávěné formě a myslím, že jsem udělala dobře.

steppen-wolf
23.03.2013

Další se "superklasik" co se nedá hodnotit hvězdičkami. Z mého pohledu povinnost pro každého kluka. Vybavuji si nádherný loutkový film.
Subjektivně za **********:-)

Pavelpi
22.03.2013 5 z 5

Když porovnám originál Robinsona a tuto knihu musím říci,že se mi líbí víc.Asi proto,že originální kniha je psána trochu jiným jazykem,kdežto Pleva knihu přizpůsobil a upravil dnešnímu světu.Musíme si uvědomit,že originál byl vydaný v roce 1719.

luccil
23.02.2013 5 z 5

Já ji jen začla číst, abych pomohla synovi s čtenářským deníkem a pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a přitom ten příbeh znám jak svý boty, ale stejně jsem si to musela přečíst.

hortenzie
18.01.2013 5 z 5

Skvělé vyprávění, v dětství jsem tuto knihu přímo milovala, i teď se k ní ráda vrátím.

Yalka
02.01.2013 5 z 5

Citlivá adaptace V. Plevy je pro děti daleko stravitelnější než originál. Četla jsem ji asi milionkrát :-)

Kate.S
28.12.2012 4 z 5

Dobrodružná kniha, která mě vždycky bavila. Nejraději jsem vždy měla Pátka:D

Freedyn
24.12.2012 3 z 5

Moje nejoblíbenější pasáže byly, když si ochočil kozla, a pak už bylo jen..a každým rokem se jeho stádo rozrůstalo :)) ..bylo to opravdu dost realistické :) Na to jak je to tlusté, jsem to ve svých cca 14 přelouskala celkem rychle :)

CruSoe_028
13.11.2012

Vynikajicí kniha. Můj průvodce dětstvím. Četl jsem ji snad desetkrát. Jsem povahou samotářský typ.

Peter.Melon
30.10.2012 4 z 5

Také má kniha z dětských let,je výborná.Dávám jí 80 procent.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětských let.........

petrak
22.10.2012 4 z 5

Skvělá kniha... prečetla jsem ji už na základce během několika málo dní.

Dera
24.08.2012 4 z 5

Tento námět snad zajímá každého z Nás. Skoro každý si někdy pomyslel: "Co by se stalo, kdybych se octnul sám na pustém ostrově"?? Naprostá klasika četby v období základní školy. V pozdějším věku super oddechovka...

dark.ma93
10.08.2012

Četli jsme to ve škole na základce. Mám oblibenější, ale tahle je taky fajn :=)

Tsabo
26.07.2012 5 z 5

Jestli si dobře vzpomínám, byla to moje první "opravdová" knížka, kterou jsem kdy četl a zaujala mě natolik, že nastartovala mou zálibu v dobrodružné literatuře...po ní následovala série J.Vernů ve stylu "kde co doma najdu". Ke knížce jsem se později vrátil ještě jednou a věřím, že můj syn si ji snad také jednou přečte, až bude větší.

Pro info, tato knížka se dočkala mnoha opakovaných vydání...já sám mám doma vydání osmé z roku 1973 s věnováním pro mého dědu k 53. narozeninám od ZV ROH:o)