nehodnoceno
Rivnenská oblast a její menšiny: O historii etnických vztahů na území bývalé Volyně https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521543/bmid_rivnenska-oblast-a-jeji-mensiny-o-h-2Qi-521543.jpeg 0 0 0

Rivnenská oblast leží na západní Ukrajině a spadá pod území historicky známé jako Volyň. Je známá především kvůli konfliktu mezi Poláky a Ukrajinci v období druhé světové války. Uvedená publikace se ale snaží poukázat na etnickou problematiku v širších souvislostech. Autor se v první části zaměřuje na jednotlivé politické režimy od 19. století (carské Rusko, meziválečný polský stát, sovětský a nacistický režim a období nezávislé Ukrajiny) a uvádí, jak se snažily etnické napětí v dané oblasti řešit. Druhou část publikace tvoří rozhovory s pamětníky z různých etnických menšin i z majoritní ukrajinské populace. Přestože díky politické vůli je dnešní uvažování o etnických vztazích v dané oblasti již pevně ustanovené, vzpomínky pamětníků nám nabízejí zcela jinou perspektivu.... celý text

Ukrajina vztahy mezi národnostmi Volyň (Ukrajina) etnické vztahy

Autorovy knížky

Luděk Jirka
česká, 1986
2023  0%Rivnenská oblast a její menšiny: O historii etnických vztahů na území bývalé Volyně