Ríša zla na konci sna

Ríša zla na konci sna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441959/bmid_risa-zla-na-konci-sna-afU-441959.jpg 5 1 1

Vedeli, čo bol socializmus, vedeli ako vyzeral. Chceli však vidieť tú šestinu sveta, čo bola Sovietskym zväzom potom, ako sa rozpadol. Chceli vidieť miesta, kde žiadny našinec nebol. V rokoch 1995 až 2000 navštivili Moskvu, Sibír, Bajkal, ďaleký východ, dostali sa na bývalu strelnicu jadrových zbraní, k ropným poliam, k vysychajúcemu Aralu a všelikde inde. Všade tam našli ľudí ponechanych na pospas svojmu trápeniu.... celý text

kamilk
22.04.2021 5 z 5

Kniha bez prikras ukazuje realitu po rozpade Sovietskeho zväzu. Ekonomický kolaps, zdevastovaná krajina a najmä zúfalí ľudia. Kombinácia nátury sovietskeho človeka s nenávistou medzi jednotlivými premiešanými narodmi prináša problémy tam, kde je život beztak ťažký, plný beznádeje. Toto všetko zažila autorská dvojica na vlastnej koži a toto nám z prvej ruky v tejto knižke ponúka.
Veľkú časť knihy tvoria kvalitné fotografie jedného z našich najlepších fotografov súčasnosti. 90%

Rusko Sovětský svaz

Autoři knihy

Peter Kubínyi
slovenská, 1961
Alan Hyža
slovenská, 1964

Kniha Ríša zla na konci sna je v