Římské báje / Leggende dell'antica Roma

Římské báje / Leggende dell'antica Roma https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477516/bmid_rimske-baje-r2d-477516.JPG 5 4 2

Učte se italsky se starověkými bájemi o počátcích velikého města! Učte se italsky se slavnými starověkými bájemi! Budou vám vyprávět o počátcích velikého města a o hrdinských činech odvážných mužů a žen. Dozvíte se z nich, jak byl založen a jak vzkvétal Řím a kdo přispěl ke vzniku mocné říše, která se nesmazatelně zapsala do dějin lidstva. V knize najdete celkem 7 pověstí z římské historie. Byly zpracovány pro začínající čtenáře, kteří si chtějí vyzkoušet, jak si poradí se souvislým textem v italštině. Úroveň jazyka v publikaci je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé studenty. Český zrcadlový překlad umožní čtenáři obratem zkontrolovat, zda cizojazyčnému textu správně porozuměl. Cvičení na konci knihy jsou vhodná pro ověření získaných znalostí. Poznejte dějiny římského národa s nejkrásnějšími pověstmi a procvičte si italštinu! Audionahrávku ve formátu MP3, na které starověké báje vypráví rodilý mluvčí, naleznete v sekci Soubory ke stažení.... celý text

kirkous
26.01.2022 4 z 5

Na opravdu elementární úroveň zjednodušená četba. Někde se začít musí a je lepší jako podklad mít téma, které člověku alespoň dá něco po stránce obsahové. Připomenout si v jednoduchých větách a v prézentu nejdůležitější římské báje mi přijde mnohem přínosnější, než si ve stejném jazyce na stejné úrovni číst nějaký do elementární italštiny přeložený anglický hit.

rencovav
19.12.2020 5 z 5

Ty jo, četlo se to docela dobře. Asi hodně pomohlo, že jsem nedávno starověký Řím zpracovávala k maturitě, tak jsem věděla, co čekat. A četlo se mi to asi líp než kdysi Pinocchio. I když tedy je to ostuda, A1/A2 a změna, zlepšení v nedohlednu. Jestli se mi povede udělat tu němčinu, budu se víc věnovat italštině, slibuju. Ten jazyk je krásný a zaslouží si to. ♥