Řez do živého

Řez do živého https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114154/bmid_rez-do-ziveho-hcV-114154.jpg 5 75 27

Strhující sága vzdává hold náročné práci chirurgů a umožňuje zblízka nahlédnout do života lidí, kteří své úsilí zasvětili poslání lékaře. Marion a Shiva Stoneovi jsou dvojčata narozená z tajného vztahu krásné indické jeptišky a britského lékaře v etiopské misijní nemocnici. Mezi chlapci vládne výjimečná duševní spřízněnost a spojuje je i zájem o medicínu, i když u každého se projevuje jinak. Bolestněji než skalpel je však rozdělí láska k ženě.... celý text

Literatura světová Romány Zdravotnictví
Vydáno: , Knižní klub

Cutting for Stone , 2011

Mon12
17.05.2014 4 z 5

Nejprve jsem měla problém se začíst, ale pak děj získal spád a já se nemohla odtrhnout. Je pravdou, že by kniha nemusela být tak dlouhá, ale svým příběhem, popisem lékařského prostředí, poutem mezi dvojčaty a srdceryvností to naprosto vynahradí. Lékařství je opravdu posláním, které je náročné, opravdoví lékaři mají můj obdiv. Je taky zajímavé sledovat, jak chování jednoho člověka ovlivní celý život druhého. Je to příběh plný emocí a stále nad ním přemýšlím.

Janek
28.10.2013 4 z 5

Kniha, která určitě stojí za přečtení, ale myslím, že by zasloužila o sto stránek méně. Další kniha o hledání kořenů, kterou jsem v poslední době přečetla (jinak na to jde Zázemí (Šrámková) a Kafka na pobřeží (Murakami)). Překvapilo mě závěrečné poděkování, v němž autor velmi podrobně odkrývá, kým vším se nechal inspirovat.

kam-pak
24.08.2013 5 z 5

Kniha je z těch, kterou všem budu "nutit" k přečtení. Jsem ráda, že to můžu udělat i prostřednictvím Databáze. Přiznávám se, že jsem ji nejprve odložila, abych sáhla po letním čtení, teď, když jsem se k ní vrátila, s přibývajícími přečtenými stránkami jsem se jen těžko od tohoto silného příběhu odtrhávala.

lydieh
15.08.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších biografických románů vůbec! Africká témata mě nikdy moc nezajímala, ale po líčení etiopsko-eritrejských příběhů A. Vergheseho si ještě nějaké vyhledám. Velmi poutavé a přitažlivé téma dvojčat a jejich zvláštního duševního propojení, živá a pestrá dějová linka, přičemž ta hlavní probíhá od 50. let 20. století a mapuje asi 40 let života dvojčat v Africe, ale i jejich rodičů v Indii a USA. Kniha, se kterou se jen neradi rozloučíte.

soltera
20.11.2012 5 z 5

Je to krásny príbeh, veľmi pútavo písaný zo života Indov, Etiopčanov, Eritrejčanov, lekárov a najviac ma zaujali opisy pocitov a rozmýšľania identických dvojčat ...pocity bez slov. Velmi zaujímavý pohľad do života a práce lekárov a sestier v nedostatočných podmienkach v Etiopii i imigrantov - lekárov v Amerike. Príbeh o tom, aké je dôležité mať priatelov a rodinu. Kniha, na ktorú sa nedá zabudnúť tak skoro.

Romkal
19.10.2012 5 z 5

Krásný, tragicky příběh!

inganga
04.09.2012 4 z 5

Nádherný, silný příběh o tom, jak lékaři propadnou svému řemeslu na úkor citových vztahů. Příběh o náročnosti lékařského povolání, ale i o tom, že i lékaři jsou jenom lidé.