Renesanční filozofie

Renesanční filozofie https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203326/bmid_renesancni-filozofie-3Hq-203326.jpg 3 7 3

Systematický marxistický výklad a rozbor filosofických a sociálních učení, názorů a myšlenek předních osobností renesance.

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Svoboda

Filosofija epochi vozroždenija

Lukyn96
25.01.2022 5 z 5

Autor mě stručně a výstižně provedl renesanční filozofií. Víc nepotřebuji, proto kniha plně splnila moje očekávání.

puml
30.08.2018 4 z 5

I přesto, že se jedná o knihu "sovětského odborníka" je v knize citací z Marxe a Engelse jen minimum. Autor se nesnaží za každou cenu "roubovat" len-marx na každý druhý citát toho či onoho renesančního filozofa, aby ukázal jejich třídní a politickou uvědomělost. Řekl bych, že je to celkem slušná přehledová práce, která vystihuje jednotlivé postavy renesanční filozofie skrze výtahy z děl a zároveň je celkem dobře srozumitelná. Autor píše pro laika, ale zároveň to není ryze schematická a zjednodušující práce. V některých aspektech bych řekl, že je to stále vhodná "učebnice" a dobrý úvod do renesanční filozofie.

Setapouch
11.09.2016 4 z 5

Stranou všechny poznámky o ideologickém a politickém zabarvení. Gorfunkel to napsal dobře, srozumitelně a zajímavě.

renesanční filozofie

Autorovy knížky