Země volá o pomoc

Země volá o pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19039/ren-dhark-zeme-vola-o-pomoc-19039.jpg 3 6 2

Ren Dhark série

Na HOPE se podaří zachytit nouzové vysílání ze Země, která volá o pomoc, protože byla napadena invazory. Co však může padesát tisíc ztroskotanců dělat, když ani neví, kde rodnou planetu hledat …

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Notruf von Terra

Pasadenka
30.12.2019 4 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
07.07.2018 2 z 5

Boj o Cattan skončil, ale vesmírná bitva pokračuje. Lasičky z deváté planety využily porážku amfiů a postavily se svým utlačovatelům. Pozemšťané pomáhají, než zachytí volání o pomoc ze ztracené Země, kterou ohrožují neznámí agresoři. A do toho všeho se ještě připlete stěhování světů z centra galaxie. Bohužel mám pocit, že autor jedenáctého sešitu série Rena Dharka si ukrojil trochu větší kus koláče, než byl schopen zvládnout. Děje se toho tady opravdu hodně, což by až tolik nevadilo, ale děje se to nesourodě a chaoticky, přičemž některé součásti ani nezapadnou na své místo v příběhu a trčí z něj jak jehla z jehelníčku.

Hans G. Francis (p)
německá, 1936 - 2011