Zelené kapky

Zelené kapky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49099/ren-dhark-zelene-kapky-49099.jpg 4 6 2

Ren Dhark série

Zdá se, že kolonisté na Hope nepoznají klid. Souboj dvou vesmírných inteligencí. Zelených kapek, bioenergetických organismů z osmé planety a Nogků, ještěrů s hlavami vážek, se přenesl na pátou planetu. Nogkové chtějí ukořistit vesmírnou loď Tajemných, aby se dostali na svou planetu …

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

In der Gewalt der Synties

Pasadenka
30.12.2019 4 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
10.07.2018 3 z 5

Osmá planeta systému dvojhvězdy Sol ještě nevydala všechna svá tajemství. Ren Dhark je rozhodnut, že je vyrve z její metanové atmosféry děj se co děj. Šestnácté pokračování je v mnohém podobné svému předchůdci. I tady se představuje nový autor - Cal Canter, a kupodivu stejný je i jeho přístup k rozvíjení příběhu. Drží se pevně vytčené dějové linie a nevydává se na žádné zbytečné a pozornost odvádějící výlety do oblastí mimo mantinely. Toto konání s sebou mimoděk přináší i jistou uzavřenost vyprávění v rámci sešitu. Čtenář tak dostává sice kontinuální epizodu, ale ta je jako korálek navlečený na šňůrce. Funguje sama o sobě i v rámci celé série.

Cal Canter
německá, 1921 - 1999