Rekrut

od:


KoupitKoupit eknihu

Historické události roku 1953 tvoří rámec příběhu vesnického mladíka, který prožívá tvrdé střetnutí s životní realitou. Jeho otec je na základě falešného obvinění odsouzen a dosud téměř idylicky žijící rodina se musí vyrovnat s reakcí okolí. Mladík odchází s nevalným kádrovým posudkem do kladenských železáren, kde utrpí úraz. V nemocnici se v rozhovorech spolupacientů poprvé setkává s vyhraněnými názory na tehdejší společenské i politické problémy. Postupně přichází i na cestu, jak vzít svůj život do vlastních rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289660/rekrut-pyN-289660.jpg 3.52
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Blok
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
JarsonvonBrzek
05.06.2017

Kniha popisuje příběh mladého muže, který kvůli totalitnímu režimu pracuje v hutích a láme si hlavu "ke komu se přidat" i přes skutečnost, že jeho otce režim poslal do žaláře. Podle mého názoru je hlavní hrdina sám autor knihy, který stejně jako Mirinek Ulman dělal topiče na lokomotivě v Kladně a vzpomínkami se často vrací na Litovelsko a Konicko, odkud Zeno Dostál pocházel. Při čtení této knihy jsem se občas ztrácel v čase, což mi narušilo plynulost četby. Není na škodu si však tuto knihu přečíst a připomenout praktiky bývalého režimu.

jprst
19.03.2016

U hlavního hrdiny Mirinka Ulmana se projevuje přirozená touha mladého člověka po sebeuplatnění bez ohledu na situaci a způsob, a to i za cenu ztráty svého JÁ, což uměl komunistický režim úspěšně využívat. Autor Ulmanovy postoje neodsuzuje, naopak pro ně má v souvislosti s tehdejší dobou pochopení. Ostatně tyto postoje přetrvaly i do dnešní doby, kdy řada lidí neusiluje o čistý štít, ale žije, jak se dá a jak situace dovolí.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Zeno Dostál

Zeno Dostál
česká, 1934 - 1996

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených2x