Řekni mi tři věci

Řekni mi tři věci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308051/bmid_rekni-mi-tri-veci-Sba-308051.jpg 4 297 86

Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když se nikdy neviděli, stávají se z  nich přátelé. Kdo je tajemný NN?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tell Me Three Things , 2016

Knihomolka97
25.02.2019 5 z 5

Teď se trochu stydím. :-D Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už před časem, ale nebavila mě a odložila jsem ji. Dnes jsem si řekla je čas na druhý pokus a PÁNI! To bylo boží!
Pravda, že začátek byl pomalejší a trvalo mi než jsem se začetla. Ale pak to byla jízda!
Kdo je NN sice dojde asi každému brzo (možná proto jsem knihu poprvé odložila?) ale stejně tam pak jsou situace, které čtenáře znejistí (aspoň mě). Konec jsem přečetla skoro bez dechu. :-D

eliskaho21
26.12.2018 5 z 5

Skvělá, napínavá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Moc moc doporučuji .
Jessie je Jessie je Jessie.

martina5069
11.09.2018 5 z 5

Moc krásná kniha. Kniha je o holce jménem Jesiie a o jejím tajném dopisovateli, podle komentářů co jsem četla už od začátku knihy víte kdo to je, mě osobně to nedalo pomalu až do konce knihy, myslela jsem si kdo to je ale to zadržování dechu do posledních stránek za to stálo. Miluju tuhle knihu je tak strašně sladce krásná a příště dám určitě zase na svůj instink, když vám padne do oka obálka přečtěte si anotaci. Miluju příběhy kde se vyskytují emaily nebo smsky a odhalování tajemství. DOPORUČUJI !!!!

Zmiu
01.09.2018 3 z 5

Náhodně jsem vzala knihu do ruky a okamžitě jsem se začetla, což jsem opravdu nečekala. První půlka mě bavila hodně, ale pak už to bylo moc pubertální, zvláště rozhovory o sexu mi přišly spíše na úrovni základní školy a ne středoškoláků. Ale Amerika je možná fakt jinde. Téma taky není úplně originální, ale jako oddychová četba je to prima, je zde i nějaký intelektuální přesah a téma osamocenosti se mi hodně líbilo, to zaujme i starší věkové kategorie. Hlavní chlapecká postava mi byla taky hodně sympatická. Tak nějak si představuji mladého Snapea, když už tam bylo tolik narážek na Harryho Pottera. Celkově mi asi chyběla větší hloubka u postav, někde i víc vysvětlení, ale jinak se kniha četla jedním dechem.

Lorej
29.08.2018 4 z 5

Takže, nevím, jak tuhle knížku zhodnotit, tak si to trošku rozepíšu:
Mínusy:
- občas se děj dost táhl, chyběl mu 'hnací motor'
- předvídatelnost (tím myslím, že kdo je náš tajemný NN bylo jasné skoro od začátku)
- často opakování stejných témat (nebo slov)
- chyby v textu
Plusy:
+ úžasný nápad
+ romantický, velmi dobře napsaný příběh, který se odehrává v L.A.
+ velmi milé a snadno oblíbitelné postavy
+ i docela reálné
+ úvahy a smýšlení hlavní hrdinky
+ citáty (můj oblíbený: ... ale podle mě sexy neznamená nutně krásná. Sexy spočívá hlavně v tom, že se líbíte klukům. Krásná záleží na tom, jestli se líbím sama sobě.)
Podtrženo sečteno - příběh se mi líbil, ale nemyslím si, že se k němu ještě vrátím.

katerina2660
14.08.2018 3 z 5

Čtenářky kolem 14 let určitě potěší, pro nás starší už je tato kniha moc YA. Ale i tak dobrý...

Litocha
23.06.2018 4 z 5

Milá knížka pro mladší ročníky. NN je samozřejmě jasný od začátku, ale i tak se mi líbily postavy i děj. Sice mě Jessie chvílemi štvala svou neprůbojností a tím, co si nechala od Gem líbit, ale pak jsem si uvědomila, že je jí šestnáct, takže všechna ta nejistota, pochyby, sebepodceňování, dramatické prožívání skutečnosti a hledání sebe sama tam prostě patří (no, fakt mi tohle období života neschází). Jen mi připadalo, že některé situace se vyřešily moc náhle, zasloužilo by si to trochu propracovat. Za tu lásku ke knihám a dopisování s NN kousek v hodnocení přidávám.

rarášek
21.04.2018 5 z 5

Moc pěkná a milá knížka, která se mi velmi zalíbila. Její děj mi rychle ubíhal před očima, až jsem se najednou ocitla na konci. Skvělé bylo doplnění o e-maily a SMSky, ta věc s 3 věcmi a že Jessie je Jessie je Jessie a Ethan je Ethan je Ethan.
Kdo je ta záhadná osoba, která si s ní psala a byla jí oporou v prvních dnech školy a i dál, jsem tušila už po pár kapitolách na začátku, uprostřed knihy jsem si byla jistá, že moje tušení je správné a držela jsem se ho až ke konci, kde se mě některé okolnosti rozhodli zvyklat, ale já se nedala a zjistila jsem, že jsem měla pravdu. Přece jen mi ale přišlo, že ti dva kluci tam byli až trochu moc násilně naroubováni.
Zase tak moc klišoidní ten příběh není, za což jsem moc ráda. Z ní a její nové nevlastní mámy se hned nestaly nejlepší kamarádky vůbec. To všechno chce vždycky čas, ale důležité je, že se naučili vycházet. Stejně tak s jejím novým bráchou. :)
Protože se mi 3 věci líbili, tak jsem se rozhodla vytvořit vlastní 3 věci.
3 věci, které mám ve svém životě ráda:
1. Knihy - bez nich by to ani nešlo. Knihy jsou brány do jiných světů a příběhů, které svým čtením otevíráme a já jsem ráda, že mohu tyto brány otevírat a prozkoumávat stále nové světy a příběhy.
2. Hudba - musím napsat, že kdyby neexistovala hudba a knihy, svět by byl opravdu smutné místo k žití. Hudba mě dokáže naplnit a uvolnit. Občas některou hudbu vyhledávám sama, jindy nechám, ať si ona najde mě.
3. Moje rodina, přátelé a mazlíčci - tohle snad ani nemusím moc rozebírat, jen to, že je mám moc ráda a nic by bez nich prostě nešlo. ❤
Kniha se mi líbila a určitě se k ní někdy znovu vrátím. Je to skvělá odpočinková četba, u které se dá skvěle relaxovat. :) ❤

broskev28
10.04.2018

Překvapilo mě, že v naší knihovně je tato kniha v oddělení dospělých - téma ji řadí jednoznačně k teenagerům. Příběh mě rozhodně nezvedl ze židle (oprava, z pytle), ale nebyl ani nudný; poměrně čtivě pospíchal k odhalení záhadného neznámého korespondenta.
Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že pro tuto věkovou skupinu existují lepší knihy, které mají tady na databázi paradoxně nižší hodnocení. Třeba Z těch zelených očí jde strach - závažné téma, příběh téměř detektivní, výrazný rukopis zkušené autorky. A kdybychom chtěli zůstat v domácím prostředí - což nechceme, jsme světoví! - tak určitě knihy I. Březinové.

Ažula
31.03.2018 5 z 5

Žůžo bájo... Kdo by rád nečetl ty sladké, bezchybné love story?
Sympatické postavy. Příběh s rychlým spádem. Příběh tak krásně předvídatelný, že prostě musíte číst dál a už, už aby se hlavní hrdinka dozvěděla, kdo je NN. (Vy to samozřejmě víte už od od první chvíle, co se tam poprvé objeví.)
Za mě moc krásné oddychové čtení.

jolisek123
21.03.2018 4 z 5

Podle mého poměrně originální kniha, ovšem konec se dal dost předpovídat, ale to už se prostě někdy stává. Každopádně to neubírá knížce na skvělém zpracování:-)

Elčokča
20.03.2018 4 z 5

Moc pěkné počteníčko. Na mě je to sice už moc YA, protože neustále se opakující - víš co, jako, nebo tak něco - mě vytáčelo, a výraz vykousnout (zřejmě míněno líbání?) mě doháněl k šílenství. Ale vysoké hodnocení dávám proto, že tuto knihu s čistým svědomím za pár let klidně doporučím dceři.

jani.ruzicko
19.03.2018 4 z 5

Tak tohle bylo vážně milé! =) I když ubírám hvězdičku za to, že už tak od 25 stránky víte, kdo je NN. Nebo teda aspoň mě to hned docvaklo, ale možná jsem jen geniální =D Každopádně postavy i příběh velmi sympatické. Poslední scéna, kdy se všichni tři objevili v palačinkárně byla spíš vtipná, než aby byla napínavá, jak bylo nejspíš zamýšleno. Přesto, za mě dobrý! =)

Lenas2412
19.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si velice zamilovala. Přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem. Opravdu poutavý příběh a sympatické postavy, všem vřele doporučuji!

Abnička
27.01.2018 5 z 5

Kniha mě nadchla! Strašně krásně pojaté, postavy sympatické.. knihu jsem si zamilovala!
Určitě palec nahoru!

Francesca14
09.01.2018 3 z 5

Co se mi na knížce líbilo asi nejvíc, byla hlavní postava, se kterou jsem si tak nějak... rozuměla. Ve spoustě věcech jsem s ní souhlasila a sedl mi styl, kterým vyprávěla. Taky mi občas připomínala mě samotnou (teda aspoň tak, jak se vidím já), takže mi přišlo, že má i celkem reálný charakter. Příběh byl čtivý, místy trochu klišé a sem tam nedomyšlený, stejně jako mě štvalo, že je hned od začátku jasné, kdo je NN a ji to pořád ani nenapadne. Byla to jednoduchá, příjemná četba, se sympatickými postavami a často vtipnými pasážemi.

KaileyBlot
26.12.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Kdo je NN jsem sice prokoukla hned nějak na straně 30, ale ono to bylo tak hezké a sladké, že mi to nevadilo. Dobře se to četlo a celkově to bylo takové odpočinkové a hrozně mě to chytlo a uchvátilo, že jsem to měla přečtené ani ne za dva dny. Nešlo se od toho odtrhnout - většinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc doporučuji všem!

Vivča
22.12.2017

Je to opravdu moc hezká knížka. Já osobně moc nečtu ale tahle knížka mě tak zaujala že sem ji přečetla za pár hodin. Je to všechno tak hezké, sladké a dokonalé.

Narissa
06.12.2017 5 z 5

Já nemůžu jinak. To je tak hezké: Tak sladké a všechno, až je to dokonalé. Vtipné, nerozplizlé, prostě dokonalé. (Ve svém žánru pochopitelně)

Jen1215
09.10.2017 5 z 5

Jsem vekove uplne jinde,nez pro koho je kniha urcena..ale cim dal casteji ctu z rubriky young adult a jsem nadsena. Krasna oddechovka. Ctiva, romanticka..ani mi nevadi, ze vim driv, nez Jessie. Stredni skola, americka mladez a pro me unik od vsednich starosti. Doporucuju!

láska tajemství stěhování Los Angeles anonymní dopisy

Julie Buxbaum