Řekni mi tři věci

Řekni mi tři věci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308051/bmid_rekni-mi-tri-veci-Sba-308051.jpg 4 297 86

Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když se nikdy neviděli, stávají se z  nich přátelé. Kdo je tajemný NN?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tell Me Three Things , 2016

peitho.1
30.09.2017 5 z 5

Úžasně milá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem a s úsměvem na tváři :) I když je to YA, tak jsem jedinkrát neměla chuť si zaťukat na čelo, co to zase ty postavy dělají/řeší a ani jsem tu nenašla teenagerovskou naivitu, což jsou věci, co mi na YA knihách často vadí.
Za mě plný počet a vřele doporučuji!

Pei8
29.09.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Vím, že se říká nesuď knihu podle obalu XD .. ale tahle kniha přitáhla mou pozornost hlavně kvůli pěknému obalu XD. Kniha byla čtivá a opravdu se dobře četla. Hodně se mi líbil konec ... XD ... I když jsem si myslela, že NN bude zrovna on.. a vlastně jsem si to i dost přála, takže mě autorka nezklamala :))

katee21
19.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Zaujala mě hned od první stránky.. Nápad s NN byl naprosto skvělý a celou dobu jsem hltala každou stránku.

Turmee
07.08.2017 5 z 5

Příběh tak akorát pro puberťáky. Příběh tak akorát pro mě.

Nic složitého, nic náročného. Jasně, je tam smrt, stěhování, šikana, nová škola, nový domov. Staří přátelé se mění, všechno se mění.
Ale tady máme něco navíc. Máme anonymního přítele, který nám pomůže přežít první okamžiky, poradí, kde najít kamarády, co jíst a co ne. Jenže kdo to je? Potácíme se od jednoho idola ke druhému, zjišťujeme, že ne všichni jsou tak zkažení jak se zdálo a že naopak jsou zkaženější ještě víc, než se zdálo. Bohatí, krásní, chytří a mezi nimi nové káčátko. Jak to jenom může dopadnout?

Jessie je Jessie je Jessie mi byla sympatická. Možná jsem se v ní trochu viděla. Tak ne trochu ale dost :D Každopádně příběh se čte lehounce, díky vsunutým konverzacím přes chat má rychlý spád, je pěkně pružný a poddajný. Rychlo relax s lemurem.

cukrovka
03.08.2017 5 z 5

I když nejsem ve věku cílové skupiny, knížka mě zaujala. Skvělý nápad s tajemným průvodcem který komunikuje přes email a messenger a pomáhá Jessie zvládnout nové prostředí.

Míša.Šnaj
02.08.2017 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že mě tahle knížka tak upoutá. Teda to se povedlo už její obálce, kterou jsem dost dlouho obdivovala, ale vnitřek byl rozhodně mnohem zajímavější. Na první pohled klasický příběh doplněný o tajemného neznámého, takže skoro celou knihu samozřejmě neděláte nic jiného, než že přemýšlíte, kdo by to mohl být. Je to prostě úžasný příběh, který vás strhne hned od počátečních stránek.

Adelin239
16.07.2017 5 z 5

Psaní Julie jsem si naprosto zamilovala! Kniha byla čtivá, zábavná a naprosto úžasná. I když se jedná o středoškolské prostředí s podobným námětem, i tak mě toto téma stále baví číst. Rozhodně tuto knihu doporučuji! :-)

bookcase
06.07.2017 4 z 5

Dobře napsaná YA, líbil se mi nápad s tajemným průvodcem.

Pinklady
18.05.2017 5 z 5

Stále si říkám, že jsem na tyhle knihy už stará, střední mám dávno za sebou a tyhle příběhy se přece jen stávají "pouze v amerických romantických filmech a knihách". Ale ne, musím to číst, protože kdo by nechtěl svého NN, že? : Skvělá Young Adult, i když od začátku tušíte, kdo onen tajemný NN bude, pořád si říkáte, jak to teda asi nakonec dopadne. I přes to, že tohle téma se propírá ve většině Young Adult, donutí vás tahle kniha na konci udělat ááách! Knihu jsem přečetla během pár hodin a vím, že se k ní určitě jednou vrátím! :)

LilianaFalcon
01.05.2017 5 z 5

Sice ze střední školy (těm už moc neholduji) a navíc jedno z těch nejobyčejnějších témat- otec hl. hrdinky se znovu ožení, stěhování, nikam nezapadá... Ale já to prostě hltala plnými doušky a už dlouho jsem se tak nezamilovala do hlavního hrdiny jako zde.
A už hodně dlouho se mi nestalo, že bych se těšila, že si knihu určitě brzy znovu přečtu.

Lilinecka
28.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva dny. Příběh mě zaujal hned na první stránce, a i přes to, že jsem tušila, kdo nakonec tajemný NN je, užila jsem si to na maximum. Jediné mínus, které bych knize vytkla je to, že byl celkem předvídatelný děj. Ale ach ach. Snad každá holka by chtěla svýho NN. ❤ zkrátka žůžo bájo.

Kiwi24
18.04.2017 4 z 5

Minus jedna hvězdička za velké množství sprostých slov. Jinak paráda

Donna_Lucca
23.03.2017 5 z 5

Naprosto užasná kniha, která mě ihned vtáhla do děje a za pár hodin jsem jí měla přečtenou:) I když jsem už od začátku tušila, že NN je "ten kdo nakonec je", zamilovala jsem se do závěru.Jak už jsem napsala naprosto užasná kniha.Jen doporučuji!

Pedruska01
18.03.2017 4 z 5

Ani jsem to nečekala, ale kniha mě dokázala strhnout svým svižným tempem a čtivostí. Stránky mi pod rukama hrozně utíkaly a mě to jednoduše bavilo. Hlavní hrdinka Jessie, ačkoliv to neměla lehké, jsem si jí oblíbila. Byla dosti "svým způsobem" vtipná. Ethan je Ethan je Ethan - toho kluka si nelze neoblíbit, i když se může zdát kapku divnej. Na jednu stranu mě mrzelo, že nebyla víc rozvedla situace s Liamem, ale všichni dopředu víme, kam bylo celou dobu směřováno, takže to ve finále ta "nedotaženost" není až tak podstatná. Na odhalení záhadného pomocníka pod přezdívkou NN jsem byla hodně zvědavá. Měla jsem v tom menší guláš - nikdy nebylo jednoznačný, kdo by to mohl být. (Pak už jsem to nevydržela a mrkla na konec knihy. Tam se objevilo jedno jméno, tak jsem jen doufala, že to jméno nespadá k něčemu jinému. A výsledek? :))
Upřímně, i když to není žádnej trhák roku, mě se to líbilo. Milá a odpočinková, i když maličko smutná až katastrofální knížka, co se týče děje. Takže, proč nedoporučit dál?! :)

lenochod6
13.03.2017 5 z 5

Tato kniha mě nadchla, já jsem takový požírač romantických románů, ale tohle byla jedna z nejlepších knih v tomhle žánru, co jsem četla :). Byla vtipná, mega čtivá, autorka skvěle píše a umí dobře popisovat, že jsem všechno prožívala s hlavní hrdinkou. A hodně postav mi bylo fakt sympatických, ale přitom reálných :)

Sobotikova
02.03.2017 4 z 5

1. Kniha věkově není určena pro mne, ale bylo to žůžo bájo
2. Srdíčkuju tuto autorku a její další knihu Strach milovat koupenou před hodně dávnou dobou ve výprodeji dávám na vrchní část mé nekončící kupky knih na čtení a.....
3. si jdu teď přečíst nějakou knihu pro dospělý, abych změnila slovník

bookmania
23.02.2017 4 z 5

Oddychové čtení pro teenagerky.

klarinka9974
11.02.2017 5 z 5

Kniha je vážně Žůžo bájo :-) od začátku se vám příběh bude líbit a dokonce i jisté tajemství je odhalené až na posledních stránkách. To nejlepší a nejhezčí nakonec :-) skvělá oddechová kniha o střední, novém životě a lásce přes internet.

Flowers
09.02.2017 5 z 5

Super oddechovka, přečteno jedním dechem. Prostě žůžo bájo.

Peace
30.01.2017 5 z 5

"To, jak jsi šťastná na střední škole, je nepřímo úměrné tomu, jak budeš jednou v životě úspěšná.
Fakt? No, tak to hurá, protože tím pádem já jednou budu generální ředitelkou celýho zatracenýho světa."

Nevím, asi se ze mě stává infantilní osoba, ale v poslední době se mi do rukou dostávají čím dál lepší Young-Adult knihy. Tohle bylo prostě skvělé!! Opravdu velmi dobře napsané a abnormálně čtivé. Rozhodně titul, který dělá svému žánru čest!
Pokud autorce v budoucnu vyjde další kniha, nebudu ani chvilku váhat s jejím přečtením.

láska tajemství stěhování Los Angeles anonymní dopisy

Julie Buxbaum