Řekni mi tři věci

Řekni mi tři věci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308051/bmid_rekni-mi-tri-veci-Sba-308051.jpg 4 297 86

Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když se nikdy neviděli, stávají se z  nich přátelé. Kdo je tajemný NN?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tell Me Three Things , 2016

tadobra
26.08.2020 4 z 5

ano ano ano. na knihu jsem narazila nahodou, byla jsem pripravena na prumernou az podprumernou ya romantiku, a dostala jsem westovku. fakt.
nenachazim lepsi popis, nez ze kniha je westovka. haha, pokud nevite, co tim myslim, tak si pravdepodobne nejdriv budete muset precist neco od kasie west(doporucuji nahradni kluk, ps libis se mi, kluk odvedle) a podle toho poznate, zda chcete jit i do teto knihy.
je to mile, lehke cteni, ktere vas zahreje u srdce. nic vic od toho ale necekejte.

EliškaHavlová
11.08.2020 5 z 5

Tohle je tak milá knížka, že to snad nejde ani vyjádřit. Jessie je mladá sympatická holka, co si jen chce zase najít místo ve světě. Myslím, že kdyby byla skutečná, tak bychom byly kamarádky. Knížka se četla sama. Byl v ní smutek, radost, vtipnost a láska...co jiného si přát. Jen ty konce by mohly nekončit. Opravdu doporučuji.

petulkapeta
28.05.2020 5 z 5

fakt krasna kniha s peknym přiběhem a i když jsem si myslela kdo je NN,nekdy jsem stejně vahala...vtipne a čtive...

juni
26.04.2020 5 z 5

Tak tahle knížka mě moc bavila. Nemá slov. Doporučuji

Kudík
08.03.2020 5 z 5

Hezké, chvíli smutné, chvíli vtipné, ale hlavně čtivé. Osobně jsem knihu dala za jedno odpoledne.
Jessie je sympatická a snadno uvěřitelná, vč. jejích nových/starých kamarádek Dri/Scar. NN bylo snadné odhalit i přes tu jedinou lež, a i když zde bylo pár pokusů autorky o zmatení. Štvala mě však šikana Jessie, a to, že se jí v danou chvíli nikdo nezastal, a také se mi nelíbilo počáteční jednání jejího otce.

zean
24.02.2020 5 z 5

Sladká oddechovka, která funguje.
Charaktery postav jsou sice trochu otřepané, ale stejně fungují a rozhodně si je oblíbíte. V logice nic nedrhne, knížka má spád a čte se skoro sama. Jen škoda že už zhruba od poloviny tušíte, kdo je záhadný pisatel a ani autorčiny pokusy o zmatení vás nepřesvědčí o jiné možnosti. Ale co, stejně si zoufáte a doufáte spolu s Jessie a to je hlavní.

AniDi
08.02.2020 3 z 5

Přečetla jsem včera ale nechtělo se mi už psát hodnocení. Jenže! Dnes už si nevybavuji o čem kniha byla. Hodnotím průměrně, jelikož nebyla tak dobrá nebo špatná abych si ji zapamatovala. Takže pro mě osobně nejhorší hodnocení.

Petra-1
08.02.2020 4 z 5

Hezká kniha, rychle se čte. Postavy vcelku sympatické. Já bych uvitala více interakci mezi postavami. Připomíná mi PS. Líbíš se mi, která se mi ale líbila více.

Bookmandy
04.01.2020 4 z 5

Tak tahle knížka se mi líbila moc♡. Postavy byly sympatické a děj byl úžasný. Jediné co, tak mi to možná přišlo trochu zdlouhavé? Ale jinak určitě doporučuju!

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nádherná, milá a sladká knížka!

Majakadelcova
15.12.2019 5 z 5

Pěkné, odpočinkové čtení. Hned od začátku jsem věděla kdo to bude, ale i tak knížka stála za to. :)

Luc.i
05.11.2019 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY
Nádhera. Knížka byla fakt skvělá . Nejvíc mi na ni vadila asi obálka protože ta je fakt nevkusná ale jinak míč hezké příběh i styl psaní. Jessie jsem si celkem oblíbila a Ethana, i když jsem ho dlouho vůbec nebrala v potaz tak moje nejoblíbenější postava a jedna z nejoblíbenějších vůbec (možná by tam mohl mít víc prostoru ale třeba se dočkáme ) a taky jsem si oblíbila Thea a taky by mě o něm zajímalo víc jinak fakt moc povedený

Sariklen
27.10.2019 5 z 5

Přijde mi jako kdyby prvních pár stránek k celkovému stylu knížky snad ani nepatřilo. Nebo se do toho autorka taky musela nejdřív dostat. Každopádně potom to plynulo skvěle, četla jsem bez dechu, s úsměvem na tváři, protože je to vážně moc milé čtení. Mistrně ovládaný jazyk, díky němuž je kniha na mnohých místech tak vtipná, že vás rozesměje nahlas; také díky tomu více zabřednete do děje, užíváte si každé písmenko a skoro se stáváte jednou z postav. Snad autorka u této knížky neskončila a v žánru Young Adult se dočkáme dalšího příspěvku. Mimochodem obálka se mi naopak moc líbí :)

tynka65
18.10.2019 5 z 5

V rámci YA knih, je to asi nejhezčí knížka co jsem četla. Hlavní hrdinka je sympatická a není to žádná rozmazlená blbka. V knize není nic co by bylo přehnané nebo mě rozčilovalo. Možná právě pro tu obyčejnost je knížka tak moc čtivá, a možná proto vám přijde tak skutečná... P. S. Celou knížku jsem doufala, že NN bude právě tím, kdo jím nakonec opravdu byl. :)

happy19
14.10.2019 5 z 5

To byl tak osvěžující příběh!!
Čtivé,vtipné,smutné..opravdové!
Tajně jsem doufala a vesmír je mocný;-)))
Vážně je jedno v jakém věku ji čtete,pokud stále holdujete tomuto žánru;-)

Liduka
13.09.2019 5 z 5

Na začátek si musím trochu rýpnout, protože obálka je teda otřesná a odrazovala mě od čtení. Nicméně příběh je úžasný! Jessie jsem litovala, jak se k ní spolužáci i nevlastní brácha chovali. Pak se ale objevil záhadný NN. Na začátku jsem si byla jistá, že vím kdo to je, ale ke konci jsem váhala. Každopádně jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a moc doporučuji k přečtení.

Veruu95
11.07.2019 4 z 5

Milá knížka, i když téměř od začátku víte, kdo je NN, čtete dál, protože kniha je prostě čtivá a postavy jsou sympatické. Nebylo to úplně 100% WOW, ale 4,5* bych tomu bez váhání dala.

Domiiiniika
28.04.2019 2 z 5

Označila by som knihu ako priemer.Od začiatku bolo jasne kto bol neznámy.Mozno by som pridala este o kapitolu navyše.Myslim ze sa ku knihe uz nevratim.Jeden krat stačilo.

mourek-veronika
29.03.2019 3 z 5

Řekni mi tři věci je příjemná romantická oddechovka, kterou jsem měla přečtenou za dva dny. Líbilo se mi, že nebylo úplně předvídatelné, kdo je autorem e-mailů a během čtení jsem si chvílemi nebyla jistá, komu mám vlastně fandit, protože kandidátů bylo hned několik a autorka mě několikrát šikovně nahlodala a mě přepadly pochybnosti, jestli to přece jenom nebude někdo jiný, což se mi většinou u podobných knih nestává.

Hlavní hrdinka byla sympatická, uvěřitelná a její chování působilo přirozeně, což je občas u romantických knížek trochu problém. Je pravda, že téma s psaním dopisů nebo e-mailů tu už bylo mnohokrát (naposledy třeba v P.S. Líbíš se mi), ale nijak mi nevadilo přečíst si to v obměněné podobě znovu (a oproti zmiňované Kasie West se mi to líbilo mnohem víc). Byl to pěkný a čtivý příběh a můžu ho doporučit všem, kteří mají rádi romantiku.

teri1003
08.03.2019 5 z 5

Krásná knížka s milým příběhem. Čtivost je u knížky opravdu na místě, a je to krásný romantický příběh s originálním tématem. Ethana už jsem si oblíbila hned na začátku a s hlavní hrdinkou jsem se dost sžila a v mnoha ohledech jsem jí rozumněla. Kdo bude NN už jsem později odhadovala a nakonec byl můj odhad i správný. Milé odpočinkové čtení, které můžu doporučit.

láska tajemství stěhování Los Angeles anonymní dopisy

Julie Buxbaum
americká, 1977
2016  86%Řekni mi tři věci
2008  70%Strach milovat

Kniha Řekni mi tři věci je v