Řekni mi KDY TO BYLO?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další z oblíbených encyklopedií pro zvídavé děti z edice „Řekni mi“ se tentokrát věnuje dějinám lidstva a celé planety Země. Odpovídá na 216 přemýšlivých otázek rozdělených do kapitol Osobnosti a pamětihodnosti, Historie a věda, Kultura a sport či Každodenní život. Knížka s praktickou spirálovou vazbou jako obvykle nabízí půvabné a vtipné ilustrace a nechybí ani tři listy se samolepkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337113/rekni-mi-kdy-to-bylo-iHm-337113.jpg 32
Série

Řekni mi

Žánr
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

C'Etait Quand Deja?, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Řekni mi KDY TO BYLO?

Koka
04.12.2017

Šokující zklamání. Zvídavé dítě sice máme, ale žeby jen tak zčista jasna, bez předchozích širokých znalostí a kontextů chtěla (a měla) 7-letá prvňačka vědět, kdy zemřel Hitler, kdy žila Kleopatra, kdy probíhal holokaust, kdy poletíme na Mars, ... a že by pak - bez jakéhokoliv osvětlení pojmů holokaust, doba železná, Hitler atd. - celou "odpověď" pokryla jedna jediná věta ?! Většinu osob a událostí, o nichž zveřejněná data pojednávají, dítě minimálně až do střední školy nemůže znát. A pokud už by to byl deváťák či středoškolák, tak by zas jistě nevyhledal takto graficky řešenou knížku, svádějící k domněnce, že je určena pro předškolní a mladší školní věk.
S velikou lítostí varuji další, kteří by chtěli vyhodit za tuto hezkou ale obsahově nepoužitelnou knížku téměř čtyři stovky, aby v prodejně trvali na tom, že si v celofánu nedobytně zabalenou knížku nejdřív prohlédnou, počtou v ní, a až pak uváží její koupi, a tedy nezopakují můj omyl.

Autor knihy

Geraldine Maincent
francouzská

Kniha Řekni mi KDY TO BYLO? je v

Přečtených2x
Knihotéce2x
Chystám se číst5x
Chci si koupit3x