Raz aj v pekle vyjde slnko

Raz aj v pekle vyjde slnko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27928/raz-aj-v-pekle-vyjde-slnko-27928.jpg 4 75 14

Tak gitarista Hirax (Lunatic Gods, Editor, Nothing) netrápi len struny na gitare, ale rozhodol sa aj písať. Jeho románový debut "Raz aj v pekle vyjde slnko" vyšiel v polovici októbra. A čo hovorí Hirax o svojom knižnom debute: "Ak cítiť moju schizofrenickú dušu v muzike Lunatic Gods, teda striedanie jemných ba až baladických pasáži s agresívnymi a šialenými úletmi, tak to isté môžete čakať aj v mojom románe "Raz aj peklo vyjde slnko" - zmes prekrásneho a škaredého. A čom je? O živote, o vzťahoch, o tejto spoločnosti odsúdenej na zánik, o smútku a radostiach, o pekle, Bohu, diabloch, anjeloch - o živote takom, aký je. Bez servítkov, to vám zaručujem. 240 strán čarovnej životnej psychodélie, ktorá vás nakoniec aj tak dostane." Radi čítate Vonneguta, Hellera, Bukowského či Matkina? Nech sa páči...... celý text

jethro.tull
17.10.2019 2 z 5

Výborné ilustrace, mizerný překlad a neuměle, klopotně napsaná kniha. Erotické a vypjaté scény byly napsány tak popisně a nezáživně, že opravdu nebylo možné děj prožít společně s postavami knihy. Dialogy byly občas nesmírně hloupé, např. vyznávání lásky hlavní postavy. Naopak jako originální nápad jsem kvitoval oddělení poslední kapitoly knihy od ostatního textu sešívačkou (aspoň v českém vydání za 39 Kč v Levných knihách).

martina7276
13.10.2019 2 z 5

Doporučil mi ji kamarád, že mu pomáhá se splinem. Četla jsem slovensky, takže žádná chyba překladu. Dočetla jsem, ale víceméně jen proto, že jsem zvyklá vše dočíst a nic dalšího už mě neláká. Možná jsem ji nepochopila, ale nepobavila, hrdina fetak mi byl proti srsti.

pecka02
26.12.2018 2 z 5

I když hlavní hrdina není zrovna ztělesněním člověka, kterého byste si oblíbili, jeho humor mi naprosto sedl. Některé hlášky a přirovnání mě opravdu rozesmály. Bohužel čím víc jsem se blížila konci, tím mě to bavilo méně. Málem jsem ji odložila, ale knižní výzva mě donutila ji dočíst. Knížka má pěkné ilustrace, ale pokulhává překlad. Nejsem si úplně jistá, jestli bych ji někomu doporučila. Není to něco, co by v člověku zanechalo stopu.

mafrid
12.05.2018 1 z 5

Mě to nebavilo, začala jsem to číst, ale víc než 20 stránek jsem nedala. Pak jsem si asi po roce řekla, že tomu dám ještě šanci, přečetla jsem asi půlku a opět jsem knihu odložila. Ale tentokrát navždy.

Anastazie0810
17.10.2017 5 z 5

Tato kniha mě dostala. Jak naprosto božími ilustracemi tak i příběhy/povídkami. Smála jsem se nad ní. A ikdyž zde najdete i pár sprostých slov, tak teda aspoň pro mě zde byla ukryta i určitá forma "moudrosti". Zbožnuju ji, a ten název?--naprosto boží!:)

Stellia
08.05.2017 2 z 5

Nechala som sa zlákať obálkou a slovami chváli jedného z priateľov. No nič viac ako priemer a zbytočnú priehršť vulgarizmov som v nej neobjavila... A taký dobrý príbeh to mohol byť!

slepicka
25.07.2016 5 z 5

Výborná kniha s odfláknutým překladem. Lépe než takový, je lepší žádný překlad.

gersie
02.09.2015 3 z 5

Celkem slušná kniha , na začínajícího autora dobré ( i když mi tam občas něco nesedělo ).Možná jsem se dopustil chyby, že jsem dříve četl pozdější knihu P.B. Byla o dost lépe propracovaná, tu hodnotím vyžším hodnocením i když byla přehnaně zdlouhavá.
Autor má svůj specifický styl humoru, který se mi líbil. Snad bude pokračovat dalšími nadějnými knihami. Velice bych mu to přál. A čtenářům samozřejmě taky.

wiix
01.06.2015 4 z 5

Ľahké čítanie na akékoľvek popoludnie pre silnejšie žalúdky alebo pre ľudí, ktorí sú natoľko čudní, že im príde dej normálni.

BUBO26
10.04.2015 3 z 5

Je to ľahké čítanie, humorné, drzé... ale nič mi to nedalo. A keď som dočítal poslednú časť (tú zalepenú), mal som chuť tú knihu otrieskať autorovi o hlavu.

adelinka
03.03.2015 4 z 5

zaujímavá kniha, aj keď som trochu bola vytočená z hlavnej postavy Klevera, inteligentný chalan a ten jeho životný štýl.....alkohol, drogy.....ale inak super zábavný chalan, na ktorom som sa fajn bavila....mne osobne sa jeho názory dosť páčili a s viacerými sa stotožňujem......ani vulgárnosť v knihe mi nevadila....hodila sa k životnému štýlu partie....

Carnifex
06.03.2013 5 z 5

Výborně sofistikovaný humor, uražlivý, optimistický dech života, ktarý neztrácí na sílé do poslední stránky knihy. Překvapivý spád, který dychtivě vtáhne do neskonalé deprese. Za mě fajn počtení a dodnes doporučuji všem příznivcům provokativní beletrie.

Oroslav
30.08.2012 4 z 5

Zaujimavy debut, ktory sa mne, v danom case,"este stale predstavitelovi mladej generacie", bytostne dotykal.
Pribeh zaujimavy, docela dobre citanie, napr. ked mate v BB pol dna cas a sedite sam na pivku a kave cakajuc na vecerne stretko.
Bola to sranda, haluz, dobry pocit.

MilkyA
12.04.2011 3 z 5

sprosta sranda, ale bola :D

Pavel Hirax Baričák (p)
slovenská, 1971
2013  81%Návrat k sobě
2007  71%Raz aj v pekle vyjde slnko
2010  56%Vteřinu před zblázněním (všechno je, jak je)
2012  65%666 anjelov
2009  69%Kým nás láska nerozdelí: Nachádzania