Řasnatci

Řasnatci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317621/bmid_rasnatci-odl-317621.jpg 4 180 74

Hlavní hrdinka dosáhne věku, kdy se velmi intenzivně začnou ozývat její biologické hodiny. Právě v tuto chvíli potká muže svých snů, který je krásný, inteligentní, citlivý a okouzlující. Těhotenství na sebe nedá dlouho čekat a zdá se tedy, že vysněnému rodinnému životu nic nebrání. Tragikomický příběh je ukázkou, jaké následky může mít přílišná zamilovanost a naivita.... celý text

alnahu
28.03.2017 5 z 5

Příběh Hanky, která touží po dítěti a dokonalé rodině, se četl velmi dobře, i když děj je skoro neuvěřitelný , ale vše je možné –Hančina naivita mě velmi iritovala. Potkala muže svých snů, hezkého, inteligentního – ovšem netušila, že je vše jen přetvářka, že se vlastně provdala za narcistního psychopata a prolhaného úchyla. Konečně i Hanka prohlédla a z Milanem se rozvede ,ale to ještě neví ,že se ho nikdy nezbaví. Tak děvčata pozor na řásnatce (muže s dlouhými a hustými řasami ) !

kikies
23.03.2017 4 z 5

Knížka jako taková špatná nebyla, spíše mě vytáčí to téma samotné. Neskutečná naivita hrdinky vyhnaná až do krajnosti, neuvěřitelná neschopnost otevřít oči. Chápu, že lidé jsou různí, ale pro mě je tohle prostě za hranicí představitelnosti. Celou dobu jsem četla a čekala, co ještě se musí stát, co ještě je schopná snést, jak velkou "facku" ještě potřebuje dostat, aby se probrala, postavila čelem realitě a nohama na zem... Děsí mě představa, že by někdo takový opravdu mohl existovat...

ivakav
09.03.2017 5 z 5

Trochu mi to připomíná příběhy od Monyové, ale Řasnatci jsou lépe psychologicky propracovanější a víc mě vtáhli do děje.

281219
03.03.2017 5 z 5

Chvíli se mi chtělo brečet, chvíli smát, cloumaly se mnou zkrátka všechny možné emoce, to se mi při čtení knihy už dlouho nestalo. Proto hodnotím 5x hvězda :-)

Befaste
28.02.2017 5 z 5

Velice mě tahle kniha zaujala. Obdivuji s jakou lehkostí bylo popsáno tak těžké téma.

Jana_Hlus
26.02.2017 2 z 5

Mě kniha neoslovila, díky místním komentářům jsem očekávala nadstandardní čtení. Amatérský způsob vyjadřování, neuvěřitelně naivní dialogy, to vše mě přesvědčilo, že i když někdo má v hlavě zajímavý příběh, neznamená to, že se mu to podaří i napsat.

LentilkaR
17.02.2017 5 z 5

Perfektní kniha, úplně jsem si uvědomila svou naivitu v předchozím vztahu. Mohu jen doporučit. Právem patří momentálně mezi nejlepší bestsellery.

Globuska
09.02.2017 3 z 5

Málokdy bývám z knihy rozčarovaná, ale tahle mě přesvědčila o tom, jaké můžu mít rezervy. Vyhrocená naivita hlavní hrdinky mě strašně rozčilovala. Samozřejmě je jasné, že záleží na zkušenostech a někdo hned pozná, kdo před ním stojí. Někdo ne a pak se zamotá do šíleného vztahu, ze kterého jako by nebylo úniku. Dá se říct, že v některých momentech se asi pozná každá žena, na druhou stranu je to moc vyhnané ad absurdum. Modlím se za to, aby se tohle nikdy nestalo, protože jinak mě jímá hrůza. Co upřít nemůžu, je autorčin styl a smysl pro psaní. Napsané je to dobře a stejně tak se to i četlo.

star253
13.01.2017 5 z 5

Silné čtení, až mi kolikrát běhal mráz po zádech. Napsané je to ale perfektně.

Borská
06.01.2017 5 z 5

Příběh, který mě opravdu chytil za srdce, tohle mě vážně dostalo!!! Díky této knize jsem si zpětně uvědomila některé dávné události ze svého života a dodatečně je pochopila. Řasnatci jsou zpracováni velice živou a čtivou formou. Na jednom místě to vypadá jako komická knížka, na dalším jako napínavý psychothriller. Jinde to zase připomíná perverzní porno. Ale chápu, že detailní popis sexuálních preferencí hlavního hrdiny má svoje opodstatnění, přibližuje čtenáři jeho skutečný charakter. Celkový dojem ve mně bude ještě dlouho doznívat, a tak to má u dobré literatury být.

bagel
04.01.2017 3 z 5

Tak to byla síla. Nevěřila bych, že se takové příběhy mohou dít a žena může být tak slepá a manžela hned zpočátku neprokouknout. V rychle ubíhajícím ději jsem našla několik logických nesrovnalostí, ale celkově napsáno velice dobře.

AliceNatura
13.11.2016 5 z 5

Řasnatci jsou dobrou ukázkou, jak slepě a naivně se my ženy dokážeme zamilovat. Celý příběh je dost zajímavý a během četby se člověk ani chvíli nenudí. Oceňuji hlavně, jak dobře je vykreslena psychopatická osobnost manžela hlavní hrdinky. Zaujalo mě také, že sex a perverzní praktiky jsou v knize popsány tak, aby nebyly zbytečně příliš vulgární.

Frogy
10.11.2016 5 z 5

Místy je sice příběh drsnější až skoro brutální, ale vše je vyprávěno s jakýmsi komickým nadhledem. Jeden z nejlepších románů, co jsem kdy četla!!!

Libunkaa
27.10.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila, je velmi čtivá, má rychlý spád, žádná zbytečná omáčka kolem. Prostě skvěle napsané!