Řasnatci

Řasnatci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317621/bmid_rasnatci-odl-317621.jpg 4 180 74

Hlavní hrdinka dosáhne věku, kdy se velmi intenzivně začnou ozývat její biologické hodiny. Právě v tuto chvíli potká muže svých snů, který je krásný, inteligentní, citlivý a okouzlující. Těhotenství na sebe nedá dlouho čekat a zdá se tedy, že vysněnému rodinnému životu nic nebrání. Tragikomický příběh je ukázkou, jaké následky může mít přílišná zamilovanost a naivita.... celý text

Ivuska.09
08.09.2017

Tohle je opravdu neskutečný příběh, který zobrazuje tak obrovskou naivitu, že z toho až bolí srdce. Jen bych si přála, aby takovýchto žen jako hlavní hrdinka bylo ve skutečném životě minium... Už z prvního "rande" bylo jasné, že tenhle muž bude stát za starou belu. Oba hlavní hrdinové mě tak strašně štvali - jenže od příběhu jsem se v podstatě nemohla odtrhnout, takže to je známka toho, že je to velmi dobře napsané.

Starobrno
05.09.2017 5 z 5

Mám ráda knihy na tabuizovaná témata a tohle je přesně šálek mého čaje. Ono totiž obecně se téměř nikdy nemluví o tom, jaká my ženy máme ve skutečnosti výběrová kritéria při hledání partnera. Všechny se vzájemně ujišťujeme, že partnery si vybíráme podle inteligence, věrnosti a důvtipu. Jsme přece intelektuálky, takže vzhled nehraje roli.:-) Pravdou však je, že hlavní roli pří výběru partnera bývá jeho fyzický vzhled, například uhrančivé oči a husté vlasy, jak je tomu v tomto příběhu. Uvědomujeme si to však jen některé z nás, především ty z nás, co už si prošly peklem domácího násilí, ať už psychického, nebo fyzického. Já sama mám svoje peklo za sebou a proto mě Řasnatci oslovili, dalo by se přímo říct, zasáhli do srdce. Pro mě osobně tohle je, a věřím, že i vždy bude, kniha číslo jedna!

Hakenová
23.08.2017 5 z 5

Každopádně nejlepší psychologický thriller, jaký jsem kdy četla. Autorka naprosto dokonale vystihla, jak uvažují manipulátoři a jak jejich oběti.

Kitenro
17.08.2017 5 z 5

Výborně napsaný román. Napínavý děj a velmi čtivě napsáno.

invocation11
13.08.2017 1 z 5

Mno, čekala jsem příběh zákeřného manipulátora a dostala story naivky zaslepené vidinou happily ever after, protože jestliže po pár klišoidních chlapských balících frázích a rychlovce v antikvariátu dovede hlavní hrdinka prohlásit, že jde o její životní lásku, se kterou chce mermomocí dítě, tak teda nevim... Prozření mohlo přijít minimálně v romantické scéně s Renatou..., ale Hanča prostě ne, má skvělýho chlapa a úúúžasnej vztah. Úvodní kapitola mě navnadila, protože byla napsaná opravdu poutavě, ale dál už mi to celé přišlo takové ploché, místy až slohové... Nepopírám, že existuje spousta týraných žen, které se chovají přesně tímto způsobem a bohužel neví, jak svou situaci řešit, ale napsat se to dá rozhodně lépe. Za mě pořád vede Dvořáková a její Sítě.

Adsla
23.07.2017 4 z 5

Docela mě baví některé komentáře, které se podivují nad tím, jak je hlavní hrdinka naivní a že by si přece žádná ženská nenechala od svého manžela nic takového líbit. Realita je ovšem taková, že podle posledních průzkumů v Česku zažívá domácí násilí šestina žen!!! Pokud já něco osobně nezažiju, tak nemůžu tvrdit, že to neexistuje, nebo že to není možné. Na Měsíc jsem taky nikdy neletěla, ale nebudu proto tvrdit, že tam nikdo nikdy neletěl. Je smutné, že pro mnoho lidí je domácí násilí jen pouhá sci-fi a všechny týrané ženy jsou považovány za hloupé, protože takhle tento problém zůstane navždy tabuizovaný. Podle mě je příběh napsaný velmi realisticky a živě a pevně věřím, že takových žen, jako je hlavní hrdinka, je mezi námi námi bohužel velmi mnoho.

Kattyna
21.07.2017 1 z 5

První kapitola knihy mě ihned vtáhla do děje a myslela jsem si, že stejně jak začala, bude i pokračovat. Velký omyl. S každou další jsem trpěla víc a víc. Zaprvé jsem v ději objevila časové nesrovnalosti i gramatické chyby. To bych ještě překousla. Co mě ovšem irotovalo je naivita hlavní hrdinky. Panebože, každá ženská alespoň s nějakou hrdostí a sebevědomím musí jen nevěřícně kroutit očima nad každou další stránkou...

Janpatek
07.07.2017 5 z 5

Super kniha Velmi doporučují!!

Mgr.
05.07.2017 5 z 5

Kniha je čtivě napsaná, je to téma zajímavé, potřebné, vážné i humorné. Autorka má snahu pomoci ženám, které mají podobnou zkušenost. Kniha moje očekávání splnila, čte se lehce.

1spb2007
26.06.2017 5 z 5

Při čtení této knihy jsem si uvědomila, kolik "řasnatců" v mém okolí znám… Opravdu jsou tito lidé chladní, bezcitní manipulanti a možná i psychopati, kteří mají rádi alkohol a jsou promiskuitní, i když to tak navenek vůbec nevypadá a první dojem je mnohdy zcela opačný…. Hold láska je slepá a naivita ještě horší. Ach my ženy:-)

KloboukPlzen
19.06.2017

Hodně drsný příběh dvou naprosto odlišných lidí, kteří spojí své životy, vás při čtení nesčetněkrát donutí nadzvednout obočí údivem, jak je vůbec něco takového možné. Knihu jsem nemohla odložit. Nadšení ovšem kalí pravopisné chyby, kterých i v tak útlém svazku najdete docela dost.

BorgAI
16.06.2017 5 z 5

Dobrá knížka. Četla se sama.

Esmeralta
15.06.2017 5 z 5

Příběh velmi zajímavý a oceňuji promyšlené zápletky. Napsáno excelentně!

socped2016
08.06.2017 5 z 5

Je evidentní, že autorka má mnoholetou praxi v oblasti partnerských vztahů a přesně ví, o čem píše. Tragikomický příběh, ze kterého skutečnost a pravdivost přímo pryští! Tak nějak intuitivně cítím, že kniha je silně inspirována reálnými postavami, proto zejména pro čtenáře, kteří jsou z Třebíče, to může být zajímavé počteníčko.

Aimee1
08.06.2017 odpad!

Název pěkný a originální, zbytek těžce pod úrovní. Zajímalo by mě, jestli si to autorka po tom, co to napsala, po sobě ještě přečetla, protože to by snad ani nemohla nechat vydat. A je to velká škoda. Kdyby se tohoto tématu ujal někdo, kdo má alespoň špetku literárního talentu, mohla by to být pěkná kniha na úrovni. Takže za název hvězdičku, ale jinak se mi z té úrovně chce spíš brečet... Kdo má rád kvalitní literaturu, ať raději sáhne po něčem jiném.

Arnapi
03.06.2017 5 z 5

Z mého pohledu je kniha pěkně napsána. Četl jsem už horší, ale jelikož má každá kniha sve kouzlo, tak i tato je zajímava.

iprochazkov
01.06.2017 2 z 5

Upřímně, žádný zázrak to není. Autorka není žádná velká spisovatelka a příběh je taky dost předvídatelný. O inteligencí hlavní hrdinky bych se raději ani nezmiňovala. Například Sítě od Dvořákové mi přijdou mnohem povedenější. Takže podtrženo, sečteno - mnoho povyku pro nic!

Irovská
01.06.2017 5 z 5

Řasnatci jsou typ literárního díla, který nikoho nenechá chladným. Buď si ten román zamilujete, nebo ho po přečtení budete nenávidět. Záleží totiž na tom, jestli čtenář ten příběh pochopí, tedy jestli má nějaké znalosti z psychologie, či jestli v životě poznal nějakého psychopata.

kikoooša
24.05.2017 1 z 5

Knihu jsem si koupila na základě zdejšího hodnocení a čekala jsem, že mi z ní doslova spadne brada....spadla, ale jiným způsobem a zároveň jsem kroutila hlavou...pro mě velké zklamání :/..dávám alespoň jednu hvězdu za pěkný obal

liba235
16.05.2017 5 z 5

V poslední době mě málokterá kniha oslovila jako Řasnatci. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Málo knih je tak čtivých jako tahle.