Rašeliniště

Rašeliniště https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365443/bmid_raseliniste-m2D-365443.jpg 4 201 66

Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřadech. Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovávaly oběti bohům a říká se, že tady lidé beze stopy mizejí ještě dnes. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila pokusy pro svou doktorskou práci o zeminách. Brzy se ale ukáže, že její skutečný cíl je mnohem osobnější. Když se v rašeliništi objeví mrtvé tělo, znamená to děsivý důvod k pátrání v minulosti - jak pro policii, tak pro Nathalii samotnou. Spolu s fotografkou Mayou Lindeovou pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícím odhalením dávno ukrytých pravd.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offermossen , 2017

Martina1805
13.09.2019 5 z 5

Pěkně napsaný příběh s trochou tajemna s překvapivým koncem. Ten konec byl opravdu dobrý a téměř neočekávaný. Doporučuji přečíst. Pro jednou to nebyla knížka plná střílení a krve je psaná s citem a děj umístěný do mokřadů je zajímavý.

preciousek
07.09.2019 4 z 5

Právě vé dočteno... Knížka se mi líbila, ale stalo se, že chvílemi mi prisla nudná ... Ale za přečtení stojí... ????

jemnáUte
19.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která uspokojí každého melanchonika, jenž miluje detektivní zápletky. Především oceňuji autořinu brilatní hru s ponurou atmosférou severských rašelinišť.

Hella
18.07.2019 2 z 5

Nečekaně nemůžu najít slova, kterými knížku ohodnotit. Byla zvláštní a jiná, rozhodně nebyla thrillerem a téměř jistě bych ji už podruhé nečetla. A to přesto, že chvílemi byla poutavá a vcelku originální. Jenže chvílemi zase nezáživná. Ale věřím, že svoje čtenáře si autorka i bez mého přispění naštěstí najde.

MarianP
08.07.2019 4 z 5

Mne sa kniha takisto celkom páčila, je trochu iná ako človek asi čaká. Nie je to taká klasická detektívka, skôr tajuplný, mysteriózny detektívny román. Autorka dobre zachytila atmosféru okolo rašeliniska, ale mohla sa s tým pohrať omnoho viac. Viac hmly, búrok, močiarov a bolo by to super mystery dielko. Kniha nenudí, ľahko sa číta, príbeh je jasný, dobre vysvetlený. Žiadne náročné čítanie, ale čítanie niekde v horách na chate tomu isto dodá ešte o kus lepšiu atmošku!

iiiccc
21.06.2019 4 z 5

Naprosto fascinující popis přírody v kontextu příběhu, který se jeví až jako nadpřirozený (stejně jako sama příroda). Samotné rozuzlení příběhu je docela předvídatelné a rozhodně není nadpřirozené. Zároveň mi ukončení přišlo příliš zbrklé a triviální. Ale atmosféru to má, to ano.

bafuskyBaf
11.06.2019 5 z 5

Jo tohle mi naprosto sedlo. Za dva dny bylo přečteno.

Allla9
28.05.2019 4 z 5

Strhující popis rašeliniště a pochmurné přírody.

Denisa153
23.05.2019 3 z 5

Nic extra to nebylo, ale přečíst se to dalo. Autorka z toho mohla podle mě vytěžit trošku víc, měla k tomu dokonalé prostředí..

LuckaH2
19.04.2019 5 z 5

Mě to prostě bavilo! Sice jsem začala v nějaké části tušit, kdo to dělá, ale i tak se mi kniha moc líbila. Popis rašeliniště, kde se bojíte šlápnout mimo cestu, dávné tajemství, které ovlivňuje tolik životů. A poslední odstavec. Strašidelné, ale krásně!

Smiley96
15.04.2019 1 z 5

Jedna hvězda za obálku, ale po 100 stranách prostě vzdávám, pořád se tam nic moc neděje, kapitoly skáčou od jednoho tématu k druhému, v knize se strašně ztrácím. A s přibývajícími postavami v tom mám totální bordel. Tahle knížka mi prostě nesedla.

Krisařka
29.03.2019 2 z 5

No, jsem popravdě trochu v rozpacích.. Tato kniha vyloženě nebyla zlá, ale nějak výrazně mne neoslovila, plusove body za to, že je jiná..

gordon13
01.02.2019 3 z 5

Námět mě velmi zaujal, kniha se mi v podstatě celkem líbila, ale některé kapitoly byly tak děsně nezáživné a zbytečné, úplně jako kdyby je psal někdo jiný a násilně je tam vsouval...za tři, autorka potenciál má, uvidím příště :-)

Soofi
27.01.2019 3 z 5

Prostředí tajemného rašeliniště vévodí příběhu, který toho bohužel příliš mnoho nepřinese. Povětšinou nezajímavé postavy a úmorné filozofování ubíjejí originální atmosféru tajuplných mokřad, a ani finální rozuzlení s předvídatelným pachatelem nenapraví rozporuplné pocity a nevyužitý potenciál příběhu.

ArwenAragorn
17.01.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala. Škoda, námět a prostředí nebyly špatné, ale podle mě to autorka nedokázala dobře "prodat".

Anita8
31.12.2018 2 z 5

Mohla to byt dobra knizka, lebo je to zaujimave prostredie aj namet. Chybalo mi dotiahnutie v niektorych veciach, napr. ak 5 stran citam ako strkaju rurky do raseliniska na roznych miestach a robia vypocty , tak ma aj zaujima co vlastne zistili, to mi chybalo. Rozuzlenie bolo uponahlane, povrchne, akoby narychlo uzavrety koniec, skoda.

konicekbily
24.12.2018 3 z 5

Zajímavý námět, ale protahovaná první polovina, kouzelné prostředí příběhu s pěknou zápletkou - to byla výchozí pozice pro autorku. Mne kniha ale moc nezaujala, i na prvotinu je to průměr.

ivana02
28.11.2018 5 z 5

Detektivní příběh s mlhavou a tajuplnou atmosférou rašeliniště. Zápletka je výborná, ale u mne hlavně zabojoval dokonalý popis přírody, až měl člověk pocit, že sám chodí po dřevěných cestičkách skrz tajemné rašeliniště a občas se bázlivě za sebe ohlédne...

lusila
15.11.2018 5 z 5

Výborne napísaná... každé slovo má svoje miesto, každý dialóg zmysel. Páčilo sa mi prelínanie idylického/opisy prírody/ s temným / samotný príbeh/. Aj bez krvavých scén ma pri čítaní "mrazilo".

Boboking
18.10.2018 4 z 5

Knihou jsem byl nadšen. Čtivá kombinace až hororové duchařiny "bažiny, mokřady" a kriminálního příběhu, který má svou atmosféru a logiku . Prostě za mne "palec nahoru" a s klidem doporučuji .