Rande v Praze

Rande v Praze https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116450/rande-v-praze-116450.jpg 4 3 2

V knize spolu s autory putujeme po pražských památkách a dovídáme se také informace o významných pražských osobnostech. Publikace je psána formou rozhovoru při schůzkách na jednotlivých zajímavých místech a připomíná nám, že Praha měla a má své nezaměnitelné postavení mezi významnými kulturními městy. Zavede nás na místa historicky nebo architektonicky zajímavá, ať už se jedná o budovy, zahrady, usedlosti nebo muzea. Poznáme i několik cizinců, kterým se Praha stala útočištěm. Vše doplňují černobílé fotografie a rejstřík. (www.mlp.cz)... celý text

Beta.Vulgaris
27.08.2018 4 z 5

Mít tak schopnost cestovat do minulosti. Hned bych se prošla krásnou starou Prahou.

minirock
02.02.2017 4 z 5

Zajímavá kniha ve které zpěvačka Yvonne Přenosilová a historik umění Jan N. Assmann putují Prahou a vypráví o osudech mnoha pražských památek. Připomínají historii jejich vzniku, rozkvětu a mnohdy také úpadku i známé osobnosti které zde žily. Příjemné a docela poučné čtení.

Autoři knihy

Jan Nepomuk Assmann