Rámájana

Rámájana https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308151/bmid_ramajana-A7M-308151.jpg 5 2 1

Starověký epos, který se pohybuje na pomezí dnešní nejlepší beletrie a fantasy. Láska, legendární bitvy a především pohled na svět, který vám i po 3000 letech pomůže být šťastnější, být více sami sebou. Překlad upravený pro české čtenáře jakéhokoli věku.

Harry_
04.10.2018 5 z 5

Rámájana je epos, o kterém jsme se učili na střední škole. Patří mezi nejstarší díla lidské civilizace a podobně jako řada jiných jde o příběh, který se nejdříve staletí vyprávěl a pak jej někdo zapsal. Traduje se světec Válmíkí. Existuje řada různě zpracovaných a různě obsáhlých vydání, které jsem ale nečetl. Tato verze je útlá knížka, kterou napsal a samonákladem vydal David Šesták. Použitý jazykový styl je jednoduchý a tím přístupný i dnešnímu (mladému) čtenáři, což u podobných děl oceňuji, protože jinak se z četby může stát utrpení. Chápu ale, že někomu co nejvěrnější překlad originálu vyhovuje. Tento to nebude, ale zase je tisíce let starý příběh stravitelný. A přesto si zachovává pro nás exotický dojem v podobě prostředí orientu, mnoha postav, jejich třeba nezvyklého chování, úzce spjatého s hinduismem a indickou mytologií. Myslím, že stojí za to.

Válmíki
indická