Rakouská škola - Tržní řád a podnikatelská tvořivost

Rakouská škola - Tržní řád a podnikatelská tvořivost https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131850/bmid_rakouska-skola-trzni-rad-a-podnikatelska-tvorivost-131850.jpg 4 7 2

Chcete být schopni předpovědět další hospodářskou krizi? Pak je toto kniha pro vás. Ekonomové rakouské školy, jejichž přístup představuje tato publikace, předpověděli jak hospodářský propad současný, tak též Velkou hospodářskou krizi 30. let. Jejich učení vždy v dobrých dobách upadá částečně v zapomnění, aby se v dobách horších opětovně ukázalo, jak pomíjivé a zkázonosné jsou módní intervencionistické přístupy k hospodářské politice a jak trvalé a relevantní jsou poznatky Mengera, Misese, Hayeka, Kirznera, Rothbarda a dalších velikánů rakouské školy. Vychází ve spolupráci s CEVRO Institutem.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Dokořán , CEVRO Institut

The Austrian School: Market Order and Entrepreneurial Creativity , 2010

lindakarin
27.03.2019

Bohužel to "podnikání" je o rovnoramenných vahách a když někde přibývá, tak někde ubývá. A čím více přibývá na jedné straně, tím více ubývá na druhé straně - a protože přibývá neustále na jedné a té straně a u malé skupiny, tak ......

Sir
17.12.2013

Nebudu tu dopodrobna popisovat co je možné se z knihy dozvědět, jen popíši svůj dojem co mě kniha přinesla.
- Získal jsem zcela nový pohled na to co je to podnikatelská činnost a zjistil, že podnikání je přirozenou součástí lidstva a nejlépe se mu daří ve svobodné společnosti.
- Zjistil jsem, že podnikatelská činnost vede k uspokojování lidských potřeb a je neagresivní povahy. Toto zjištění je v rozporu s tím, co mě učili ve školách a jak se dnes podnikatelská činnost prezentuje v masmédiích.
- Seznámil jsem se s novým pohledem na svět, který mě byl do tohoto okamžiku utajen. A pochopil jsem proč dochází k ekonomickým cyklům.

Každý, kdo chce chápat svět ve kterém žije, by si měl přečíst z této knihy pár kapitol. Kdo chce chápat víc, měl by tuto knihu pojmout jako učebnici ke svému všeobecnému rozhledu.

Rakouská ekonomická škola

Jesús Huerta de Soto