Rádce milovníka čaje

Rádce milovníka čaje https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34332/bmid_radce-milovnika-caje-XJB-34332.jpg 4 27 5

Průvodce pro znalce o tom, jak kupovat, připravovat a vychutnávat čaj. V knize najdete druhy čaje, jejich historii, legendy a způsoby pěstování, dále anglické, čínské a japonské čajové obřady, rady jak si objednat nejlepší čaje nebo seznam čajoven v ČR.

Literatura naučná Hobby Kuchařky
Vydáno: , Pragma

The Tea Lover's Companion , 1996

FirstDaw8ID
24.06.2021 3 z 5

Pokud se chcete zorientovat v druzích zeleného čaje, jeho původu a historii, určitě můžete po knížce sáhnout. Dočkáte se i doplňkových citací, receptů z čaje a slovníčku pojmů. Doteď jsem sám netušil, kde všude se dá čaj prakticky využít. Bohužel z toho mála fotografií, které v knize jsou, si moc neodnesete, nedá se z nich příliš vyčíst. Kdyby vyšla kniha v dnešní době s barevnými fotografiemi čajů, nádob a receptů, určitě by mohla čelit oblibě, ale takhle se spousta začátečníků v přehledu ztratí.

Shindo
04.12.2017 3 z 5

Neurazí, no ani neuchváti. Nemám rád populárne knihy o čaji, často ukazujú len zlomok čajového sveta, aj to miestami pokrivenou optikou. Táto kniha bola aj napriek tomu čtivá a človek sa niečo dozvedel.

edysy
31.12.2014 5 z 5

Celkem slibný návod, jak proměnit vodu v zelený čaj...

Belatris
21.07.2013 3 z 5

Z tónu, jakým je kniha napsaná, je jasně znát, že autor sám je velkým milovníkem čaje. Sice se ve světě čaje raději řídím chutí než příručkami, ale tahle kniha nebyla takovou ztrátou času, jaké jsem se bála. Vlastně uvažuji o tom, že si ji zase otevřu a inspiruji se. Takže autorův záměr zřejmě splněn.

ichinose
26.01.2011 4 z 5

Kvalitní kniha o čaji, především tedy o jeho západním způsobu podávání. Překrásně vyvedené ilustrace na křídovém papíře rozhodně přidávají na příjemném dojmu.

čaj

Autoři knihy

James Norwood Pratt
americká, 1942
Diana Rosen
americká, 1944

Kniha Rádce milovníka čaje je v