Botanicum

Vítejte v Botanicu, jediném muzeu, které má otevřeno, kdykoliv se vám zachce. Vystavuje ty nejkrásnější, nejexotičtější a nejpodivnější rostliny, které ohromí každého čtenáře. Prozkoumáte titěrné řasy, rozmanitě zabarvené houby, lišejníky i velkolepé masožravky. Navíc se dozvíte, jak se rostliny s ubíhajícím časem vyvíjely a jak moc se musely přizpůsobit, aby vůbec přežily. Račte vstoupit, království rostlin se vám otevírá v celé své kráse!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376909/botanicum-T18-376909.png 4.724

Račte vstoupit do muzea

Literatura naučná, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Botanicum, 2016

Kniha Botanicum

Josh

Formát? Veeelká. Informace? Veeelké. Grafika? Veeelká. PROSTĚ encyklopedie z rostlinného světa jak má být. Povedená po všech stránkách. U vzniku této knihy se sešli opravdu jen profíci ve svých oborech. A těžko říci za čtenáře, kdo při přetahování o ni vyhraje – zda děti nebo rodiče. Možná prarodiče:o))

kolacky
28.12.2020

Mohla být i dvakrát tlustší!

AgiMangi
13.12.2020

Velká krása, naučný a velmi zajímavý text doplńují věrné ilustrace Katie Scottové.

ddkk
10.12.2020

Tak tohle je opravdová krása!

"Rostliny jsou všude. Vyskytují se téměř na celém povrchu Země, od nejvyšších hor po nejhlubší údolí, od nejchladnějších a nejsušších prostředí po nejteplejší a nejvlhčí místa na naší planetě."

Takhle začíná úžasná encyklopedie rostlin s mnoha více či méně odbornými informacemi (které musíte, ale také nemusíte číst), s opravdu nádhernými ilustracemi a pochopitelným logickým (protože systematickým) členěním. Může ji číst dospělý i dítě, každý si v ní najde to své. I kdyby se chtěl jen kochat.. A já se tedy skutečně kochám a drobně oprašuji kdysi nabyté vědomosti...

Doporučuji a dávám plným právem pět hvězdiček.

Libris_Na_Ex
29.10.2020

Prostě nádhera!
Zajímavé informace doplňují krásné ilustrace.
Nemám co vytknout.

BlueTer
22.11.2018

Knížka je bezesporu opravdu krásná. Překrásné ilustrace i zajímavé informace. Ale za tu cenu bych čekala, že toho v knize bude více než pár obrázků :)

bagel
24.10.2018

Kniha je bez diskuze krásně provedená, ale nelze ji brát jako kompletního průvodce světem rostlin, spíše by měla nalákat k dalšímu studiu. Obsahuje poměrně hodně odborných termínů, takže bych ji doporučila spíše starším školákům, ale určitě i dospělým čtenářům.

aydam
07.06.2018