Mrtvá čarodějka přichází

Mrtvá čarodějka přichází https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36401/bmid_mrtva-carodejka-prichazi-fk7-36401.jpg 4 236 40

Rachel Morgan série

Další příspěvek do naší řady urban fantasy. Pokud vás oslovila Měsíční píseň nebo Krevní pouto, tak je to ta pravá volba. * V románu Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison představuje alternativní Zemi, v níž je lidstvo zdecimované virovou epidemií. To umožní vystoupit z odvěké ilegality inderlanďanům, nadpřirozeným bytostem typu upírů, vlkodlaků, skřítků a dalších. Lidé jsou v menšině, proto se s těmito bytostmi musí naučit koexistovat, což s sebou nese mnohé problémy. Hlavní hrdinka příběhu, mladá čarodějka Rachel Morganová, pracuje jako vyšetřovatelka Inderlandské bezpečnostní agentury (IBA), jejímž úkolem je potírání zločinů spáchaných inderlanďany. I když má výsledky, je svými nadřízenými přehlížena a dostává jen podřadné případy. Proto není se svou prací příliš spokojená a uvažuje o odchodu z agentury. Jenže v IBA zaměstnanci výpovědí nedávají… Rachel to přesto zkusí a spolu s upírkou Ivy a skřítkem Jenksem založí vlastní soukromou agenturu. To však IBA odmítá tolerovat a na čarodějčinu hlavu je vypsaná odměna. Z Rachel se stává živý terč a její šance na přežití jsou minimální. Je z ní vlastně mrtvá čarodějka…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Dead Witch Walking , 2004

mirkol
23.03.2016 4 z 5

Je pravda, že mě od prvního okamžiku Nick (v lid.podobě) štve sice téměř bezdůvodně, ale prostě by mě jenom potěšilo kdyby se na něj něco našlo. :) Rachel mě lehce štve, že ho poté akcičce v knihovně neseřvala, ale co snad se dočkám později. Jenks je rozhodně moje oblíbená postava a Ivy...je Ivy.

DarcyMoonlight
21.11.2015 4 z 5

Prvých 50 strán som čítala dva týždne a nejako som sa do čítania nútila. Ale potom keď už som konečne pochopila ako to tam vlastne funguje sa mi kniha čítala super. Bolo tam síce veľa postáv a niekedy som nevedela kto je aké stvorenie ale vždy sa tam niečo dialo a v niektorých častiach som bola celá napätá. Odporúčam fanúšikom urban fantasy

*Pájuše*
10.08.2015 3 z 5

Z celé knihy jsem měla zvláštní pocit hned, jak jsem ji začala číst. A ani na konci mě tenhle pocit neopustil. Ne že by se kniha četla špatně, to ne, ale... nesmyslných, nedotažených, nepromyšlených věci bylo v knize habaděj. Hlavní postava - Rachel - mi na jednu stranu byla sympatická, na stranu druhou jsem ji někdy nevěřila nos mezi očima.
O romantice se v tomto případě nedá mluvit. Snad jen mezi ní a upírkou Ivy vládlo jakési erotické napětí, které bylo popsáno tak, že jsem z něho nevěděla hlavu ani patu. Nevím, jestli autorka z Rachel udělala bisexuála nebo je to jen má představivost... Ať tak či onak, kniha není špatná, čte se dobře, je nabitá akcí a dala by se považovat za úžasný start nové série. Jenže to až zas tak dobré nebylo. Průměrné dílko, které nenadchne ale ani neurazí.

Zelený_Drak
31.05.2015 3 z 5

Norek není hlodavec. Norek je lasicovitá šelma. Možná si autorka popletla norka a nutrii? Nechápu, že to prošlo i přes překladatelku. Mohla to opravit.

Až na drobnosti souhlasím s komentářem Senza Jenka. Také si myslím, že je Rachel trochu moc bezstarostná při opatřování srsti a není to jediná nedotažená věc v knize. Ohledně Trenta... s ohledem na informace uvedené v příběhu při objasňování světa, asi nebude míšenec. Spíš poslední (nebo jeden z posledních) z nějakého čistokrevného rodu. Budu se hodně divit, jestli během 14 dílů série autorku nezláká možnost nechat jeho druh vstát z mrtvých. Jedna z nedomyšlených věcí ostatně je, že ho nikdo nedokáže zařadit podle pachu. Musí existovat spousta tvorů s dobrým čichem, kteří přežili Zvrat a jejich pachová knihovna bude dostatečně bohatá, aby Trenta identifikovali.

Četlo se mi to překvapivě dobře, podle komentářů jsem čekala větší zadrhávání. Rachel mě ani neoslovila, ani mi neleze na nervy. Všechny postavy jsou přiměřeně dobře napsané a je toho dost, co bychom se o nich mohli v dalších dílech dozvědět. Nejlepší je stejně Jenks.

Romantická linka a erotické napětí mi tam vůbec nechybí. Erotická napětí tam ostatně je mezi Rachel a Ivy.

Kathrine
26.08.2014 5 z 5

Opravdu pěkná knížka, ale některé části mě moc nebavily a nakonec jsem se musela hodně snažit abych to dočetla, ale svého rozhodnutí nelituji. Byla to zajímavá knížka i když jsem se občas ztratila v ději. I přesto si jí rozhodně přečtěte.

faoleha
17.01.2014 3 z 5

Tři a půl hvězdičky a Jenkse. :-)))

Bee
19.12.2013 3 z 5

Anotace mě chytla, takže jsem si knihu nadšeně odnášela z knihovny a když jsem začala číst, nadšení trochu opadlo. Na celém příběhu mi něco nesedlo - nedokážu říct co, ale neodbytně mě to dráždilo po celou dobu čtení. Připadá mi to trochu nedotažené a místy nevysvětlené/nedávající smysl. Je to fajnová odpočinková četba a pokud nečekáte famózní knihu, která vám otřese světem, je to oukej. Postavy jsem si oblíbila - nejvíc asi skřítka Jenkse, protože tady autorka naplno využila rčení "V malém těle velký duch". Celková zápletka byla jednoduchá, ale bavila a to je hlavní. Asi největší chyba je přirovnávat to k sérii Mercy Thompson, protože to nemá nic společného, kromě toho, že nadpřirozené bytosti vystoupily na veřejnost.

Brambu
26.11.2013 3 z 5

No nevím nevím, jsem pořád trochu v rozpacích jak na mne kniha vlastně působila. Jako správná urban fantasy zahrnuje lidi spolu s nadpřirozenými bytostmi. Mile mne překvapili víly a skřítci, ty nemají všechny jen co je pravda, ale trošku mi zde vadilo ono objasnění praktikování kouzel, akorát jsem z toho měla zamotanou hlavu. Celá ta věc okolo kouzel, mi byla dost nejasná a akorát mě zbytečné mátla. Asi ještě nejsem dost zběhlá co se magie týče, my bad.
Kniha ne mne působila mnohem víc jako detektivka a rozhodně mi tu scházelo určité sexuální napětí hlavní či jiné hrdinky a jejího objektu touhu. Ta všemocná kouzelnice Láska, bez té by to přeci nešlo. Třeba jsem jen netrpělivá a druhý díl nám prozradí víc...

kolacky
06.07.2013 4 z 5

Souhla se Senza Jenkou - norek NENÍ hlodavec :-) :-) :-)!!! Jinak pohodové čtení a jako další čtenáři jsem za jedničku brala Jenkse!

Arianne
25.05.2013 4 z 5

Tak hrdinka Rachel Morgan rozhodně nikoho neurazí - inderlandská agentka s pevně stanovenými morálními zásady, které neporuší i kdyby jí to mělo zachránit život. Popis světa, kde vedle sebe žijí lidé společně s inderlanďany, sice není tak úplně dokonalý, chvíli trvá, než si člověk na to podivné uspořádání zvykne, ale jakmile se zcela ponoří do děje, není to tak úplně důležité.
Stylem psaní Harrison připomíná Patricii Briggs a její Mercy Thompson. Ačkoli je každá z hrdinek jiná, během čtení není se člověk neubrání srovnávání. Musím ale uznat, že Rachel působila uprostřed příběhu celkem nudně - někam šla, dostala nakládačku, zázračně rychle se uzdravila a šla tam znovu, a tak pořád dokola. Rozhodně si ale dokážu představit, že se časem pustím do dalších dílů.

Marcia
23.05.2013 4 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy dostala, dokonce jsem si myslela, že ji odložím. Ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Příběh mě nakonec uchvátil. Rachel a její problémy a řešení situací. Není dokanalá a dělá chyby a to se mi na tom líbí, učí se za pochodu. S chutí jsem se pustila do dalších dílů. :-)

psirena
10.05.2013 5 z 5

Právě dočteno, během jednoho dne.
Líbilo se mi, že nebylo vše odhaleno, vysvětleno do morku kosti. Zůstalo několik nezodpovězených otázek.
Bylo docela zábavné sledovat situaci mezi Rachel a Ivy. Rachel jako hlavní hrdinka není dokonala, ale kdo je?
Právě proto se o ní čte tak dobře. Mám ráda knihy, kde hlavní hrdina má smysl pro humor. Už se těším na další díl. :-)

Lira
20.04.2013 1 z 5

Kniha mě nijak nezaujala. Příběh mi připadal trochu prapodivný a někdy až moc pro mě přehnaný.

Nikolka001
15.04.2013 5 z 5

Knižka se mi velmi líbila.Přečetla jsem ji zhruba za týden.Když jsem si ji četla nedokázala jsem se od ní odtrhnout.Hodně mě zaujala.Přitom jsem si ji koupila náhodou na tržním veletrhu.Tato kniha mě přivedla zpátky ke čtení.Doporučuji. :)))

Iworri
26.02.2013 2 z 5

Abych to uvedla na pravou míru, tak : Nemám ráda knížky ani filmy o vyrovích epidemiích. Nemám ráda ani detektivy, ať ve filmu, o to méně v knize. S Mercy Thompsonovou to má společného asi tolik, jako já s mým úhlavním nepřítelem. Doufala jsem, že mě série chytne, protože jsem už dlouho nenarazila na nic, u čeho bych zůstala. S politováním musím říct, že nezůstanu ani u této. Na druhou stranu musím říct, že Rachel není špatná postava a Jenks je skvělej. Ale bohužel děj vykreslují i další postavy, které už mi tak sympatické nejsou a těch je většina.

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Je to zas něco nového svět ve kterém žijeme spolus se všemi nadpřirozenými nejvíc se mi líbí Jenks jeho poznámky jsou super :-D

Iworri
05.01.2013 2 z 5

Zatím jsem jen v půlce, ale už teď je zřejmé, že s Rachel mám jedno společné - vařím stejně mizerně :D ..

sisulisa
04.01.2013

Najprv som knihu čítala rozpačito. Ale postupne ma chytila a už mám prečítané aj ďalšie diely.

lanusinka
25.10.2012 4 z 5

Pěkný začátek a rozjezd série o Rachel Morganové. Líbí se mi některé podrobnosti světa, jako skřítci x víly. A když už jsme u těch skřítků, tak Jenks je prostě boží!

Senza Jenka
15.07.2012 3 z 5

Rachel dostane padáka, tudíž by to bylo v pořádku, kdyby její šéf nebyl nakrknutý, že zároveň odchází i "živá" upírka Ivy, jeho agentská hvězda. A protože ta se ze smlouvy vykoupila, rozhodne si zchladit žáhu na Rachel. Aby se zbavila zabijáků a vyplatila se u agentury, rozhodne se dostat velkou rybu. Trent Kalamack je záhadná osoba, nikdo netuší co je zač (osobně bych tipla kříženec elfa, o kterých si všichni myslí, že vyhynuli). Obchodováním s drogou zvanou Síra zastírá zločin v téhle společnosti mnohem závažnější...
Nečte se to špatně, ale v knize je spousta nesmyslů a nedotažeností. Transmutační lektvary jsou strašně složité, na každé zvíře má jiné složení, musí být připravené přesně. Přesto si Rachel klidně vezme chlupy z vývržku sovy a předpokládá (!), že jsou myší - což samozřejmě nejsou (vzhledem k tomu, co všechno jsou velké sovy schopné ulovit, mohl být klidně každý chlup z jiného zvířete). Přesto lektvar funguje! Autorka by si mohla zjistit alespoň základní věci o zvířatech, o kterých píše - označit norka za hlodavce je opravdu tristní.

upíři magie pro dospívající mládež (young adult) dívčí romány

Kim Harrison
americká, 1966