Rabínův kocour 1. - Bar micva

Rabínův kocour 1. - Bar micva https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104965/rabinuv-kocour-1-bar-micva-104965.jpg 4 51 10

Rabínův kocour série

Komiks o rabínovi a jeho kocourovi se odehrává před válkou ve francouzském Alžírsku. Příběh prvního dílu začíná v okamžiku, kdy kocour sežere mluvícího papouška a začne ovládat lidskou řeč. Od té doby začne se svým pánem rabínem vést rozpravy o židovství, jejichž vyústěním je kocourovo rozhodnutí přestoupit na židovskou víru. Může se ale stát kocour židem?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Garamond

Le Chat du rabbin, 1. La Bar-Mitsva , 2007

Lka
21.07.2023 4 z 5

Zajímavý příběh kocoura, který sežral mluvícího papouška a potom začal mluvit lidskou řečí. Pěkné hlášky, pěkná grafika.

R47
20.01.2023 4 z 5

První díl slibuje hodně. Pohled na judaismus očima zpovykaného kocoura. Sfarova kresba je typicky rozteklá, tekutá a přelévá se, ale nijak výrazně nevybočuje ze standardu. Rozhlas z toho dokonce udělal četbu, což je stejné jako udělat četbu z filmu, ale budiž. Asi to rozhlasáky zaujalo. Bohužel druhý díl už byl nudnější. Zkoušel jsem i Sfarův Klezmer a nakonec doporučuju spíš tohodle Kocoura.

LenkaKT
14.01.2022 5 z 5

Miluju dobré komiksy! Tahle kniha je lepší než nejlepší, hluboká a zábavná, ukazuje nás kriticky i laskavě… horký kandidát na knihu roku a to je teprve leden.

lencin
01.09.2020 5 z 5

Příběh židovského kocoura a výklad Talmudu v jeho podání. Prosté, ale velmi ironické podobenství. Rabínův kovour získal možnost mluvit a začnal se o své názory dělit se svými lidmi.
(2008)

Mooneylan
04.06.2018 5 z 5

Luxusní komiksové příběhy, které děti ne vždy pochopí a rodiče si smlsnou. A to ani nemluvím o skvěých kresbách. Doporučuji Vašemu zájmu! :)

Makrela Liška
05.06.2015 5 z 5

Sfar tu perfektně předvedl svou mistrnou dynamickou kresbu, vytříbený smysl pro humor a needukativní citlivý pohled na židovskou komunitu. Nejednou mě rozesmál a uchvátil tím, jak dokázal v široké škále stylizace a výtvarné zkratky zachytit kočkovitost hlavního hrdiny-onoho krásného zvířete. Je tristní, že Garamond nám dal ochutnat výtečné první dva díly a zbytek zůstal stále nepřeložen.

n.noi
19.12.2014 5 z 5

Okouzlující čičis! :-) Hned, jak se synovec naučí číst, tak mu ji koupím :-)

kuceju
12.06.2014 4 z 5

Asi bych napsala to stejné jako Vojslava. Fantastické výtvarné zpracování, super hlášky, sympatickej roztomilej kocour - přesně podle mých měřítek.

Alma-Nacida
04.11.2013 3 z 5

No, je to slavný, zatím moc nevím, proč.

Vojslava
11.04.2013 5 z 5

Kromě obdivu k výtvarnému zpracování jsem ocenila tu fantastickou spoustu hlášek spolu s miniprůnikem do židovského myšlení jako takového. Jsem zvědava na druhý díl... Kocour je vyloženě sympaťák... :-)

kočky komiksy židovství

Joann Sfar
francouzská, 1971
2009  78%Malý princ (komiks)
2010  88%Malý upírek
2007  84%Rabínův kocour 1. - Bar micva