Quo vadis, Putine?

Quo vadis, Putine? https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111434/quo-vadis-putine-111434.jpg 3 2 1

Novodobé Rusko v historických souvislostech. Dílo popisuje, kterak se formovaly vztahy historického Ruska a jaké následky to mělo a má na vývoj světa. Patrně nejzajímavější čtení začíná tam, kde časová osa narazí na vznik SSSR. Zde nalezneme pojednání a úvahy o jednotlivých vůdcích a prezidentech. Kniha pak plynule navazuje na nástup prezidenta Putina a ke svému konci se krátce věnuje jeho politice.... celý text

shmaic
28.09.2015 5 z 5

Dějepis a vlastivěda nikdy nebyly mou silnou stránkou. Tato kniha mi jistou část dějin dokázala podat podstatně zábavněji, než paní učitelky. Pan profesor Soukup v knize mnohdy podléhá zaujetí, avšak v průběhu knihy si na to čtenář zvykne a dokáže jisté zabarvení textů prominout. Kniha je rozdělena na několik částí - historie Ruska a rusko-německé vztahy v ní, carské Rusko, socialistické Rusko Rusko ve 2. světové válce a konečně samotný SSSR. Putin je vlastně zmíněn pouze okrajově na konci knihy, člověk však velmi brzy pochopí, že o něm tato kniha vlastně vůbec není.
Zábavné čtení, které by si měli přečíst všichni pro i proti Rusku nalazení čtenáři.

Josef Soukup
česká, 1919
1996  73%Na kraji Valašska
2003  50%Quo vadis, Putine?
1994  60%Vesnice v letargii
2002  80%Germania - od porážky k sjednocení