Pyšná srdce: Svár citu a hrdosti

Mladý hrabě, jediný dědic značného rodového majetku, musí po strýcově druhém sňatku opustit i se svou matkou domov a živit se skromě jako zemědělský úředník. Stane se vrchním správcem na statku krásné a bohaté dívky, která po životním zklamání chorobně nedůvěřuje lidem a hlavně nevěří v lásku. Šarm a ušlechtilost mladého hraběte však otřese jejími životními zásadami a po několika dramatických zápletkách se oba hrdinové vydávají na společnou cestu životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161670/pysna-srdce-svar-citu-a-hrdosti-4sj-161670.jpg 3.811
Vydáno, Ivo Železný

Der Dreizehnte, 1989

Kniha Pyšná srdce: Svár citu a hrdosti

maryzka
01. prosince

Mám pocit, že jsem tuto knihu četla vydanou v jiné době, pokud autorka neměla jiný pseudonym, tak podobný námět jsem četla. Hrozně moc se mi líbila. Proto po přečtení moderní verze dávám 4*.

medvedice3
27.09.2016

Jednorázovka na celodenní cestování vlakem, získaná v "nádražní příruční knihovničce". Jako vyplň cesty skvělé.

modranka
18.02.2014

Kniha, ktorá má naozaj príbeh, ako to bývalo s literatúrou našich starých mám.

Libuna
15.02.2014

Tuto knihu jsem četla náhodně , kamarádka mi ji půjčila . Velmi se mi líbila pojednává o 13 správci bohaté Manuely kde hraje roli pýcha a hrdost hned jsem pátrala a už ji mám v knihovně . Velice doporučuji pěkné čtení stojí za to .

Pavučina z hedvábí
Pavučina z hedvábí