Puma ze Sierry

Puma ze Sierry https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93356/bmid_puma-ze-sierry-02R-93356.jpg 4 22 22

Román o hrdinovi mexického národa Pancho Villovi, zvaném "puma ze Sierry". Příběh o neohroženém vůdci peonů - jihoamerických venkovských proletářů, který je vede v období mexické revoluce proti dosavadním vládcům a tyranům Mexika. Je to zápas o půdu a o navrácení lidských práv chudákům. Vyprávění, které "voní střelným prachem a duní kopyty koní".... celý text

Jirka92333
23.08.2023 5 z 5

Hezký napsaná kniha. Trochu mi to připomnělo knihu z téhle edice Napoleon z černého ostrova. Ale tenhle příběh byl o něco akčnější. Možná trošku ve stylu italské mafie :-D. Za mne určitě stojí za to přečíst.

hanpari
23.12.2021 5 z 5

Revoluce není pro padavky. Pancho bojuje jako pravý hrdina, jenom stojí na straně chudých a utlačovaných. Proto předpokládám, že tato výtečná kniha za současné politické situace nikdy nevyjde.

Pokud si dobře vzpomínám, autor se nesnaží Panchu jakkoliv idealizovat, rozhodně to není tak, že by se naši mexičtí přátelé se svými nepřáteli mazlili, nebo jim přiznávali jakási práva.

Mexiko dobrodružství

Miloš Švácha