Pulp fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina

Pulp fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217478/bmid_pulp-fiction-217478.jpg 5 10 2

V této vůbec první kompletní historii filmu, označeného týdeníkem Entertainment Weekly jako „nic menšího než přerod hlavního proudu americké kinematografie", odhalíte všechno o výjimečném snímku Quentina Tarantina z roku 1994 - od jeho počátků přes senzační uvedení (ženy křičí! lidé omdlévají!) až po fenomenální vliv na to, jak jsou filmy vyráběny i přijímány. Dostaneme se k detailům, které popisují, komu se podobá Marsellus Wallace (a co by mohlo být v jeho kufříku), proč jsou hamburgery - pokud možno ty od Big Kahuna - základem každé vydatné snídaně, a mnohem více. Celá kniha je ilustrována obrázky, inspirovanými filmem Pulp Fiction a kulturními prvky, které Tarantina ovlivnily, a ohromujícím výběrem filmových momentek i nepoužitých pracovních záběrů.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Pulp fiction

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Geniální věc! Dozvíte se v ní například jaké jsou Tarantinovy oblíbené filmy a do jaké míry ovlivnily jeho vlastní tvorbu. Je zde také graficky znázorněno Pulp Fiction v chronologickém pořadí - což je skvělé a jen na tom se ukazuje, jak má Tarantino za ušima. Kniha obsahuje také obrovské množství obrázků a fotografií ze zákulisí a natáčení.
Pokud znáte někoho, kdo je milovníkem Tarantina, je pro něho tato kniha ideálním dárkem. Já ji dostala k narozeninám a okamžitě jsem ji pasovala na nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostala! Takhle nějak si představuji kvalitně zpracovanou knihu o filmu! :)

jantar31
16.02.2015 5 z 5

Totální informační masakr .
Totální povinnost pro fanoušky filmu.
Totálně mě to převálcovalo a dozvěděl jsem se i to co jsem nechtěl , ale rád.
Exkluzivně zpracovaná kniha s množstvím fotografií z natáčení i obrazů s motivy filmu.
Jen je škoda že nevychází více knih o kultovních filmech.

pulp fiction Quentin Tarantino, 1963-

Jason Bailey