Ve skrytu stínů

Ve skrytu stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475071/bmid_ve-skrytu-stinu-LMj-475071.png 4 225 59

Půlnoční kroniky série

On nemá minulost. Ona zase budoucnost. Do příběhů Půlnoční kroniky vnese čtenáře 449 uniklých duší. 449 dní na to, aby se vrátily zpět do podsvětí. Roxy ví, že její mise je v podstatě nesplnitelná. Proto se jí ani trochu nezamlouvá, že k tomu všemu musí ještě dělat chůvu záhadnému Shawovi, který byl dříve posedlý duchem a od té doby nemá jedinou vzpomínku na vlastní minulost. Důvodem její neochoty je však především vzájemná přitažlivost, jež zesiluje každým dalším okamžikem, který spolu stráví. Tato skutečnost není jen nebezpečná pro Roxyino srdce, ale může ohrozit i její život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Red

Schattenblick , 2020

krevetka79
26.05.2022 5 z 5

Moje první fantasy knížka a jsem velmi spokojená.
Děj krásně plyne a postupně nabírá grády ...
Knížce nechybí spád a napětí, ale jsou zde i něžnější části.

Jsem zvědavá na pokračování.

Klára798
15.05.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je plná akce a nejsou v ní zbytečné prostoje, které by odváděly od děje. Velice se mi líbí motiv a jeho zapracování do našeho světa. Hlavní postavy jsou mi sympatické a hlavně, jsou uvěřitelné.

Nina291
09.05.2022 5 z 5

Ale jo, mě se to líbilo. I když by to chtělo tak nějak víc propracovat. Jdu na další díl.....

Renka931
21.04.2022 3 z 5

No, musela jsem se do přečtení značně přemlouvat. Asi mi nesedí fantasy zasazené do reálného světa, nebo je to i tím, že děj byl zpočátku dost nevýrazný a docela mě nudil. V půlce se objevila Amélie a už to bylo lepší. Druhý díl mě teda moc neláká.

Sarah11
16.04.2022 1 z 5

Kdovíproč jsem čekala podobný vibe jako u Horečky od Karen Marie Moning (kdo četl, ví), ale Půlnoční kroniky s ní mají společný opravdu jen žánr urban fantasy.
Nástroje smrti jsem sice (zatím) nečetla, ale jsem si téměř jistá, že se autorky, když to řeknu hodně mírně, inspirovaly. Když to řeknu na plnou pusu, tak to prostě víceméně obšlehly, ale bohužel to nefunguje.
Všechny postavy byly nemastné, neslané a žádnou z nich jsem si nedokázala dostatečně oblíbit, takže jsem se do čtení musela neskutečnýn způsobem nutit, a i když už jsem četla dost špatných knížek, nepamatuju si, kdy jsem u nějaké takhle trpěla.
Půlnoční kroniky také slibují romantiku, což mi přišlo jako neotřelá kombinace, ale... Kde přesně byla ta romantika? A ne, to, že hlavní hrdina hrdince neustále kouká na prsa a na zadek, opravdu není romantika. Pomalá romantika mi celkem vyhovuje, ale tady nejen, že k ničemu nedošlo (vyjma jedné pusy), ale ani jsem tam necítila žádnou chemii, což je pro romantiku klíčové.
Další kapitola sama o sobě je svět. Ano, autorky nám vysvětlí, že pokud lovec bojuje s jakoukoliv příšerou, aktivuje kolem sebe jakousi bublinu, aby ho nezahlédli běžní smrtelníci - fajn, dobře, beru, ale když se nějaký z nich k této bublině přiblíží, jak přesně to funguje? Nabourá? Projde skrz? Donutí ho to přejít na druhou stranu ulice? A druhá věc - co potom se stopami po boji? Rozbitá auta, výlohy? Nikdo se neptá? Nenahlásí to policii? Co mi drásalo nervy ale asi nejvíc je to, že u sebe všichni nosili zbraň a nikdo si toho nikdy nevšiml. Nikoho nikdy nezastavila policie? Nedívala se do kufru auta a nebylo jí divné, že tam někdo jen tak vozí brokovnici? Hlavní hrdinku nikdy nezastavila hlídka a nevyptávali se, proč s sebou nosí kuši?
A hlavní záporačka? Nuda. Vůbec jsem nepochopila její záměr.
I když jsem chorobný dočítač sérií, tohle mě otrávilo natolik, že další díly vynechám, díky.

bupilla
11.04.2022 4 z 5

Mne sa kniha páčila. Super som si pri nej oddýchla.
Mám rada fantasy, ktoré sú zasadené do nášho súčasného sveta a teda toto bola kniha presne pre mňa.
Čarovné amulety, lovci nadprirodzených bytostí, romantický nádych - mám takéto príbehy rada. A v tomto prípade mi nevadila ani naozaj pomalá romantická linka.
Príbehu by som mohla kadečo vytknúť, ale nechávam to tak a proste ho prijímam presne taký, akým je - lebo po dočítaní vo mne zostal pekný pocit a teším sa na pokračovanie.
Občas je fajn dopriať si rozprávku :)

klarka009
10.04.2022 3 z 5

Urban fantasy mám moc ráda, ale už jsem četla mnohem lepší knihy v tomto žánru. Za mě to byl slabší průměr. Co mi vadilo asi nejvíc bylo neustálé opakování informací, které už byly zmíněny. Proč? Bez toho mohla být kniha o třetinu kratší a o nic by jsme nepřišli :D ani chytání uniklých duší nebyl moc velký zážitek a vždy to vše proběhlo až moc snadno..
Kapitoly se zde střídají z pohledu Roxy a Shawa. Oba dva mi sedly, i když Shaw mě bavil mnohem víc :) Celou knihu mě velmi zajímala jeho minulost a trochu mě štve, že stále nic nevím.. No, nezbývá mi nic jiného než si přečíst další díl. Co se týče romantické linky, tak ta mě velmi zklamala. Čekala jsem od dvou autorek romantických knih mnohem víc. Doufejme, že druhý díl bude lepší. Pak se asi rozhodnu zda si přečtu celou sérii, ale druhému dílu šanci ještě dám :)

_Knihomolka_
03.03.2022 2 z 5

"Na to, abys teď natáhl bačkory, jsi až moc sexy".

Tak tohle byla jízda. Romantika v tomto příběhu, jak bych ale podle autorek, které píšou romantické knížky, očekávala, výjimečně nehrála hlavní roli a mně to díky velkému přívalu akce vůbec nevadilo. Líbilo se mi, že byl příběh vykreslený z pohledu Roxy i Shawa, a tudíž i různé pohledy na věci obou hrdinů. Těším se na druhý díl, ale nevím, jestli se pak pustím i do dalších, protože to má být série o šesti dílech, což mě už dopředu trošku odrazuje.

lenka7679
17.02.2022 4 z 5

Není to úplně nejhorší, nicméně souhlasím s komentáři níže, že námět, alespoň tohoto prvního dílu, je jako opsaný od lovců stínů. Pohřešovaný bratr už mi přišel opravdu okatý. Nicméně, je to napsáno čtivě a k postavám si čtenář lehce vytvoří vztah. Jsou sympatické a čtení utíká. Co na tom, že zápletka není úplně originální. Jsem zvědavá na pokračování, v němž by měli být hlavními hrdiny dvě jiné postavy a tam vidím opět podobnost se zmiňovanou sérií.
Je to taková lehká jednohubka, kterou doporučuji jako nenáročné čtení.

Pitbullka
01.02.2022 3 z 5

Bylo to čtivé, jen mi to přišlo dost inspirované Shadowhunters od Cassandry Clare. Tudíž mi příběh ničím nedokázal vyrazit dech nebo mě nějak výrazněji překvapit.

anej
28.01.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila. Za mě dobře vymyšlený fantasy svět i zápletka. Byl to první díl, takže na seznámení se světem a jednotlivými postavami super. Je asi pravda, že kniha mohla být klidně kratší, protože se hodně věcí opakovalo, ale na druhou stranu nevím, jestli se to vůbec dalo zkrátit, aby to dávalo smysl a pointu. Romantická linka nijaká žádná, postavy a jejich myšlenkové pochody dobře uchopené a popsané. Konec správně uzavřený - neuzavřený, prostě nachystaný na další pokračování. Těším se, už jenom proto, že se mi líbí svět duchů a lovců.

Atara16
19.01.2022 5 z 5

První fantasy co jsem četla a těším se na další díly.

zuzak82
15.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Tato knížka je první díl zamýšlené série o šesti dílech. Ve psaní se střídají Bianca Iosivoni (u nás vydaná série Hailee a Chase) a Laura Kneidl (u nás vydána série Nedotýkej se mě nebo nová série Někdo). Od obou jsem četla výše uvedené knihy, které spadají do romantických dramat a přišly mi spíše průměrné. Takže jsem byla zvědavá, jak bude tato nová společná série vypadat.

Bohužel za mě rozjezd zcela průměrný. V základním tématu to připomíná sérii Cassandry Clare - máme tu partu lovců démonů ze současného Londýna. Ale rovněž je tu něco nového. Roxy na jedné akci vyžene démona z cizího kluka (mladého muže) a zachrání jeho život. Bohužel následkem všeho si dotyčný kluk nic nepamatuje, takže si začne říkat Shaw a zůstane na základně lovců, než si na něco vzpomene. Šéf londýnské pobočky pověří Roxy, aby na něj dohlédla. Ta má však svých starostí dost, protože musí likvidovat duchy, které omylem vypustila zpět do světa. Shaw se mezitím snaží zjistit kým je a zároveň postupem času začne trénovat na lovce. Seznámíme se dále s Finnem, který je lovecký parťákem Roxy, šéfem londýnské pobočky lovců, dalšími lovci a členy týmu.

Kniha je psaná z pohledu Roxy a Shawa. Vztah mezi těmito dvěma a postavu Shawa považuji za největší klad knihy. Především mě bavili části z jeho pohledu. Bohužel děj je celkově vyprávěn pomalu, skoro nic se tam neděje a když už je nějaká akce, tak mi nepřišla moc zajímavě napsaná. Jak již někdo psal níže, spoustu myšlenek a popisů události se zbytečně opakuje. Vše se trochu rozjelo a zlepšilo, jakmile se objevila na scéně jedna postava z minulosti Roxy a lovci byli nucení odjet do Paříže.

Další díl si přečtu, abych zjistila, co se odhalí z minulosti Shawa. Ale ta představa, že tato série má mít 6 dílu, mě už nyní trochu odrazuje.

strana394
10.01.2022 3 z 5

Celý příběh se nesl v pomalejším tempu a bylo to spíše seznámení se světem a postavami. Jsou tu mýtické bytosti, se kterými bojují lovci. Akce sice bylo v průběhu celé knihy dost, ale tak nějak mi připadalo, že se opakovalo pořád to samé dokola. Závěrečný boj mě moc nebavil. Ale jelikož je to teprve začátek šestidílné série, nemůžu být zase tak kritická.

Hlavní hrdinka Roxy si nebrala servítky, bojovala, snažila se, byla vtipná, sarkastická. Nejvíc mě bavila postava Shawa. Dokázal se pěkně začlenit do života, i když si nic nepamatoval. Máme tu velké množství vedlejších postav, proto oceňuji, že se vzadu v knize nachází rejstřík se všemi postavami, jejich věkem, speciálními schopnostmi a zařazením.

Pro mě to bylo příjemné oddechové čtení s nádechem nadpřirozena. Autorky romantických knih se s fantasy světem popasovaly vcelku dobře. Celkový systém lovecké hierarchie je dobře propracovaný. Knížka má uzavřený konec, který je otevřený pro další díly.

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

3,5 kniha byla super, ale přišla mi spíše jako takový prolog do celé série, tak uvidíme jaké budou další díly. Snad už se děj i romantická linka trochu rozjedou.

18LenkA12
31.12.2021 5 z 5

Prvních 40 stran se mi strašně táhlo, ale zbytek byl velice čtivý. Kniha plná napětí, zvratů a dobrodružství. Už teď se těším na další pokračování a doufám, že autorky budou pokračovat ve stejném tempu v dalších dílech.

ivetapl
21.12.2021 4 z 5

Má první fantasy kniha. A musím říct, že se mi líbila! Ovšem nejsem náročný čtenář, co se tohoto žánru týče. Psala jsem si s pár holkama a měli trošku problém s cca 100 stránkami, některé i dál.
Ale za mě, jakožto tímto žánrem poprvé políbená jsem spokojená a zvědavá na další díly!

V knize je boží playlist! Hned na začátku. Co se mi líbilo, tak na konci knihy je Glosář a popis osob. To je fakt skvělé, ale hodilo by se to na začátek knihy.

Co se týče děje a tohoto ,,světa". Moc se mi to líbilo. Měla jsem v jednu chvíli stažené půlky. V tu chvilku se vzbudil Daneček a já tam pro něj vůbec nechtěla jít, protože jsem se bála, aby na mě nevyskočil Pontianak. Ale můžu říct, že jsem žrala každou stránku. Možná mě trošku mrzí, že tam nebylo více romantických chvil. Ale i to oťukávání Roxy a Shawa bylo krásné.
Všechny postavy, samozřejmě ty co jsou na straně dobra jsem si oblíbila. Strašidla a duchy úplně nemusím, protože jsem prostě posera už odmalička.
Ale jak jsem psala výše. Já za sebe knihu doporučuji i pro někoho, kdo chce s fantasy začít, třeba tak jako já.

Mousiiinka88
13.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Na Půlnoční kroniky jsem se jako milovník fantazy hrozně těšila a byla jsem zvědavá, jak se s fantazy žánrem autorky romantických ság poperou. Na začátku jsem byla příjemně překvapená a říkala si, že to bude super. Sedlo mi to a já chtěla číst dál. Bylo to čtivé a ze začátku jsem se usmívala jako měsíček na hnoji. Hrozně mi ale svět připomínal lovce stínu od Cassandry Clare, neříkejte mi, že jim nebyl tento svět inspirován, protože prostě podle mě tím rozhodně inspirován byl!
Hlavní hrdinka byla, alespoň na začátku děvče podle mého gusta - nebrala si servítky, bojovala, snažila se, byla vtipná, sarkastická, svá a milovala jídlo. A co si budeme vykládat, osud k ní nebyl moc přívětivý. Postupně se na povrchu objevovaly detaily jejího prokletí a života.
Ovšem jak jsem četla dál, začínal se děj tak trochu táhnout, jako na lízátko nalepena včela, co se snaží uniknout. Za mě to bylo zbytečně dlouhé a nafouklé. Šlo poznat, že série bude mít ještě dost dalších dílů, a celkově mi to kazilo zážitek ze čtení.
Moc jsem taky nevěřila zamilovanosti mezi dvěma z hlavních postav. Nevím proč, já jim to tak nějak asi nežrala. Roxy jsem viděla prostě se svým bojovým parťákem
Co se týče bojových scén na konci knihy, hmmm, jak to říct, jooo byla nebo aspoň měla být vrcholem knihy, ale tak nějak to tak vůbec nepůsobilo. Chybělo mi tam napětí a bojovnost. Za mě to působilo téměř lazoplazo což u velké bitky rozhodně nechcete.

Sérii rozhodně dám šanci u dalších dílů, ale zatím je to rozhodně takový průměr - neurazí ale taky nenadchne. Takže dávám takové dost slabé 3⭐/5.

veronika3878
05.12.2021 2 z 5

Zdlouhavé, rozvleklé, a dokola stále to samé. Jím, trénuji, jdu zabít příšeru, musím si odpočinout, ale neodpočinu si, jím, trénuji... a stále dokola si kladu ty samé otázky. A romantická linka mě vysloveně vytáčela - asi jsem až moc velký cynik. Chtěla jsem si to přečíst ze zvědavosti, ale dalším dílům se nejspíš vyhnu.
Nejsympatičtější mi byl rozhodně Kevin.

gabca5316
04.12.2021 1 z 5

Přečetla jsem, ale v podstatě sev té knize nic neděje. Přitom ten fantasy svět je zajímavě vymyšlen.. Chybí akce, chybí často vysvětlení.. Že by další díl, kéž by.

Autoři knihy

Bianca Iosivoni