Puf a Muf

Puf a Muf https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360185/mid_puf-a-muf-PXC-360185.jpg 5 29 13

Veselé príbehy o dvoch nezbedných kocúrikoch Pufovi a Mufovi doma a v rodine s Miškom, na dedinskom dvore s domácimi zvieratkami, pri športovaní s vrabcom Oskárom, ale aj v divadle, sú ideálnym čítaním pre začínajúcich čitateľov. V knihe je všetko, čo majú deti rady: úsmevné príbehy, vtipné dialógy, krátke vety, veľké písmená a skvelé ilustrácie. Pufa a Mufa deti poznajú aj z kresleného seriálu Viktora Kubala. Kniha vyšla doteraz v deviatich jazykoch.... celý text

Knihomolka506
01.07.2023 5 z 5

Hodnocení příběhů na pokračování:
Dobrodružné příhody dvou různobarevných domácích mazlíčků o tom, co celý týden dělala, ale také jak si vedla ve škole. Ne pro kočky, ale pro lidi .
Hezké připomenutí mého dětství a krásné ilustrace.

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Pěkné, vtipné příběhy koťátek Pufa a Mufa.

Allena24
13.11.2020 5 z 5

I mě okouzlily příhody kocourů a úžasné ilustrace Oty Janečka (vydání z roku 1988). Knihu předám dál, aby se z ní radovali další předčítající rodiče :-).

Knihomura
11.11.2020 5 z 5

Úsměvné příběhy dvou kocourů z města a nádherné ilustrace Oty Janečka. Vhodné pro začínající čtenáře /krátké kapitoly-příběhy/ ale i již pro daleko menší děti /klidně od tří let - když jsou zvyklé na předčítání/, kteří mají to štěstí, že jim čtou rodiče nebo prarodiče.

Anička2011
11.07.2020

Pěkná kniha

Bustedka
04.10.2018 3 z 5

Krátké, velká písmena, takže pro první čtení dobré. Osobně za mě příběhy nic moc.

Vidlička
21.09.2018 5 z 5

Kolik dobrodružství se dá zažít za jeden, respektive za tři týdny! Obzvlášť jsem se bavila u trénování na olympiádu. Hlavně klobouček za úžasné ilustrace Oty Janečka. Njn, kočičky (kocourci) jsou holt moje srdeční záležitost...

Peršanka
01.08.2018 5 z 5

Tohle nikdy nezestárne. Nejlepší čítanka pro začátečníky.

Emara
29.03.2018

Byla to oblíbená knížka mých synů, čtu ji i dětem v první třídě, používám ji na první dětské čtení a děti ji milují. Právě opakování - řekl Puf, Míša... dětem pomáhá při čtení, kapitoly s rybou, kohoutem a s jinovatkou milují. Je třeba ji správně zdramatizovat a nemá chybu. Pravidelně, každý rok, jakmile přijdou první mrazíky děti volají: "Já chci jinovatku !" - a to až do mnohem vyššího věku. :)

Ivanka83
27.02.2018 3 z 5

Hezké a vtipné příběhy.
Jen mě u čtení docela otravovalo stále se opakující řekl Muf, řekl Puf, řekl Míša, řekli jsme... Při předčítání dětem mě to nutilo toto slovo nahrazovat, nebo úplně vynechávat.
Proto ty 3*

sgjoli
29.08.2016 5 z 5

Jako malá jsem tuto knížku doslova hltala, jak moc mne bavila. Dívat se na svět kocouříma očima mi přišlo jako skvělý nápad a jako kočkomil jsem si to nesmírně užívala. Navíc to má v sobě jistý vtip, takže čtení této knihy mi jako malé vždycky vykouzlilo úsměv na tváří. A vlastně dodnes kouzlí.

Matematicka
09.02.2013 4 z 5

Momentálně nejoblíbenější kniha naší ještě ani ne dvouleté dcery. Proč? Prostě proto, že hlavní hrdinové jsou kocouři a ty ona ráda. Ale u knížky se nenudím ani já. Je to knížka o soužití malého chlapce Míši, který bydlí ve městě v bytě, a dvou kocourů očima těch kocourů. Kocouři se tu tak jako v mnoha moderních knihách či filmech nechovají jako lidé, ale skutečně jako kocouři - přestože mluví. Řeší kocouří problémy. A ty jsou někdy taky dost zajímavé... Nejvíc se mi líbí asi ta část, kde jeli s Míšou na venkov a seznamovali se tam na dvoře s ostatními zvířaty :-)

JaninkaF
13.03.2012

Příběh o dvou malých kocourcích plné zábavných dobrodružství.