Psychologie zdraví

Psychologie zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49697/psychologie-zdravi-49697.jpg 4 21 7

Co můžeme a máme dělat, abychom zabránili nežádoucím jevům a těžkostem v našem duševním životě? Jak vedle tělesné hygieny provádět i hygienu duševní? Ve světě se v posledních dekádách vytvořila samostatná disciplína, která se těmito otázkami zabývá - psychologie zdraví. Autor, který je naším předním odborníkem v této oblasti, zde stručně shrnuje její východiska a nejdůležitější poznatky. Seznamuje s pojetími duševního zdraví a nemoci, s otázkami kvality života, s poznatky o mechanismech zvládání obtíží a stresu, s faktory podporujícími zdraví a odolnost jedince. Dále se zabývá psychikou nemocného člověka, psychoneuroimunologií, vztahem mezi pacientem a lékařem, rolí zdravotních psychologů aj. ... celý text

pupkoun
18.12.2018 5 z 5

svého času na českém knižním trhu přelomová kniha, která je dodnes stále velmi podnětná a aktuální

hu_87
08.09.2018 4 z 5

Pro mě to je mimořádně poučná kniha.

Sparkling
24.05.2017 1 z 5

Kniha bez jakékoliv výpovědní hodnoty - prázdné plky, neustálé omílání toho samého dokola, zbytečně podrobná vysvětlení, občas směšně působící definice známých slov (interní, fitness...), témata i obsah kapitol ve stylu páté přes deváté (kapitoly jako paměť, kouření, fitness, sociální opora) a absolutní nesystematičnost. Z celé knihy, která má snad 250 stran čistého textu, jsem si odnesla snad jeden nový poznatek. Smutné. Mám pocit, že kniha byla napsaná "sama pro sebe", jen aby si autor mohl připsat na seznam další vydanou knihu.

veronikahessy
08.05.2017 5 z 5

Knihu jsem musela přečíst povinně, byla podmínkou pro splnění předmětu na VŠ. Ale hodně mi pomohla při zkoušce, se samotnými skripty bych ji těžko zvládla.

281219
03.03.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem využila při studiu, dororučuji !

Taťka Hraboš
26.11.2016 4 z 5

Je to spíš taková učebnice, než cokoli jiného. Bezpochyby informačně hodnotná kniha, ale velmi suchopárná - bez vtipu, praktických názorných příkladů, něco jí prostě chybělo.

audrey
08.03.2012

čtu ji právě kvůli škole, zajímavé, poučné

Jaro Křivohlavý
česká, 1925 - 2014