Psy sa ženia

Psy sa ženia https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229194/bmid_psy-sa-zenia-o8I-229194.jpg 3 3 2

V románe Psy sa ženia na príbehu spisovateľa, ktorý prichádza do malého mesta, aby získal materiál na ďalšie literárne dielo, autor poukázal na zahmlenosť a neúprimnosť medziľudských vzťahov v spoločnosti, prechádzajúcej obdobím základnej zmeny sociálnych, čiže vlastníckych vzťahov.

tazkykamen
01.09.2023 3 z 5

Čo je to ? Má to nábeh na ekologickú sci fi , ale sci fi to nie je. Miestami sa to tvári ako nechcene mysteriózne romaneto, no veľmi rýchlo ho strieda experimentálna hypertextová čiernohumorná moralistická alegória , ktorú som asi nepochopil priznám sa. Čo mi najviac utkvelo v pamäti je veľmi nepríjemný a smutný pocit z priateľského vzťahu láskavého majstra a žiaka, jedného fakt sviniara o ktorom láskavý majster vôbec netuší aký sviniar to je. Predchodca Pištankových Rivers of Babylon ? alebo dokonca Soltészovej Svine? Haluz nad haluze. Neviem, moja šálka kávy to úplne nebola, ale kniha vo mne zanechala silný dojem.V každom prípade by si zaslúžila väčšiu pozornosť ,už kvôli užitočným teoretickým radám ako vytvárať dramatické situácie vo filme.

adelinka
08.10.2016 4 z 5

Toto bola prvá kniha od Jaroša, videla som akurát filmy natočené podľa kníh. Aj táto kniha sa mi páčila, bolo to niečo medzi krimi a psycho, neviem presnejšie ako by som to nazvala. Hlavnou postavou je mladý chalan, ktorý sa vracia do rodného mesta, aby v kľude napísal svoju knihu. Ku knihe sa ani nedostane, stretáva bývalých spolužiakov, nové lásky, nové vzťahy.....myslím, že trochu náročnejšie čítanie ale dobré......